2018 Vergilerinizi Ücretsiz Olarak Nasıl Yapabilirsiniz?

Steve Heap/Shutterstock.com.

IRS şu anda 2018 vergi iadesini kabul ediyor ve 15 Nisan 2019’da ödenecek. Popüler vergi programları sık sık “ücretsiz” iadeleri reklamını üst üste bırakmadan önce ilan ediyor, ancak işte vergilerinizi ücretsiz olarak nasıl yapabilirsiniz.

66.000 ABD Dolarının Altındaki Gelir: IRS Ücretsiz Dosya

İşte bir sır: Geliriniz 66.000 $ veya altındaysa, IRS'nin Ücretsiz Dosya servisini kullanabilirsiniz. Bu, IRS ile TurboTax, H&R Block, TaxAct, TaxSlayer ve diğerleri gibi vergi yazılımı şirketleri arasında bir ortaklıktır.

Bu ücretsiz programlar kullanmak için, web sitesi Teklifler IRS Ücretsiz Dosya Yazılım baş ve kullanmak istediğiniz aracı yönlendirme yapmalıdır. Vergi yazılımının normal web sitesine giremezsiniz veya bu teklifi alamazsınız. Ancak, buraya tıklar ve kalifiye olursanız, hiçbir satış denemesine gerek kalmadan istediğiniz tüm özellikleri kullanabilirsiniz – TurboTax ve H&R Block gibi programlarda bile, belirli formları kullanmak ve “maksimum geri ödemenizi almak için ekstra ücret ödemeniz için meşhur olan programlarda bile .”

Başka bir deyişle: Vergi yazılımının “Ücretsiz Dosya” versiyonları, web sitelerindeki normal “ücretsiz” versiyonlardan farklıdır. Onların var olduğunu bilmeli ve onları aramalısınız.

Ve evet, bu bir sır gibi görünüyor. MarketWatch'in belirttiği gibi, 100 milyon Amerikalı vergilerini ücretsiz olarak almaya hak kazanıyor, ancak sadece 3 milyon Amerikalı var.

Başlamadan önce ince yazıları dikkatlice okuyun. Örneğin, bir eyalet vergi beyannamesi vermeniz gerekiyorsa, tüm programlar size yardımcı olmaz. TurboTax, düzeltilmiş brüt geliriniz (AGI) 34.000 $ veya daha düşükse, yalnızca ücretsiz bir federal getiri sunmanıza izin verir. H&R Block daha fazla kişiyi kapsıyor ve geliriniz 66.000 $ veya daha azsa ve yaşınız 17 ile 51 arasındaysa ücretsiz kayıt olmanıza izin veriyor.

“Arama Aracı” düğmesini tıklamanızı ve yaş, gelir ve durumunuzla ilgili ayrıntıları doldurmanızı öneririz. IRS web sitesi size ücretsiz olarak hangi vergi dosyalama araçlarını kullanabileceğinizi söyler ve eyaletinizin vergi beyannamesi vermenizi gerektiriyorsa, sizin için devlet vergilerinizi de yapabilecekleri gösterir. Eyalet vergilerinizi ücretsiz olarak yapabilen bir yazılım bulma konusunda yardıma ihtiyacınız olursa, eyalet gelir departmanınızın web sitesi daha fazla bilgi sağlayabilir.

Herkes: Kredi Karma Vergi

Düzeltilmiş brüt geliriniz 66.000 $ veya daha fazla ise, vergilerinizi çevrimiçi olarak ücretsiz yapabilirsiniz. Sadece daha az seçeneğin var.

Credit Karma ücretsiz vergi yazılımı sunar. Gerçekten, tamamen ücretsiz: Hiç satış yok çünkü Credit Karma hiçbir şey için ücret talep etmiyor. Credit Karma'nın kredi puanlı ürünü gibi, Credit Karma da mali durumunuza göre tekliflerinizi göstererek para kazanıyor. Ve ücretsiz federal getiri sunan FreeTaxUSA'nın aksine Credit Karma, ücretsiz olarak devlet vergi beyannamesi vermenize de izin veriyor.

Herhangi biri Credit Karma’yı gelir vergisi olmadan hem federal hem de eyalet vergileri yapmak için kullanabilirken, Credit Karma belirli durumları desteklememektedir. Örneğin, Credit Karma size yarı yıl devlet iadeleri, çok devlet iadeleri, ikamet etmeyen devlet iadeleri ve dış vergi kredisi konusunda yardımcı olamaz. Listeye bakın ve Credit Karma'nın durumunuzu desteklediğini doğrulayın.

Bunun ötesinde, Credit Karma'nın vergi yazılımı biraz yeni. Çevrimiçi olarak birkaç sorun bildirimi gördük, bu nedenle bilgilerinizi başka bir vergi programında yayınlamak ve dosyalamadan önce rakamları bir kez daha kontrol etmek isteyebilirsiniz – bunu genellikle ücretsiz olarak yaptığınız TurboTax gibi programlarla ücretsiz yapabilirsiniz dosya. Credit Karma'nın rakamları eşleşirse, muhtemelen sağlamlar ve hiçbir şey ödemeden CreditKarma'yı dosyalayabilirsiniz.

66.000 ABD Doları Üzerindeki Gelir: Ücretsiz Doldurulabilir Formlar

CreditKarma'yı kullanmak istemiyorsanız veya kullanmak istemiyorsanız, başka bir seçenek daha var. IRS'nin belirttiği gibi, geliri yaklaşık 66.000 dolar olan insanlar ücretsiz doldurulabilir formlar üzerinden hala online vergi yapabilirler.

Evet, doldurulabilir formlar dedik. Vergilerinizi kağıt üzerinde yapmak gibi bir şey, ancak formlar sizin için bazı temel hesaplamaları yapıyor. IRS'nin gelir vergisi vergisi ile başa çıkmak için kendiniz rahatsanız, bu ücretsiz bir seçenektir. İşiniz bittiğinde formların web sitesinden e-posta gönderebilirsiniz, böylece hiçbir şey yazdırıp postalamanıza gerek kalmaz. Ancak formların desteklemediği bazı durumlar var.

Bu hizmet yalnızca federal vergi formlarını içermektedir. Eyalet vergileri için tek başınasın. Devletinizin vergi beyannamesi vermenizi gerektirmesi durumunda, eyaletinizin vergi web sitesinde benzer ücretsiz doldurulabilir formlar bulabilirsiniz.

Yine de gerçekçi olalım. Oldukça basit bir vergi beyannameniz varsa, bu formları doldurmanız oldukça hızlı olmalıdır. Ve vergi kanundaki değişikliklerden dolayı, geçen yıl bir ödeme yapsanız bile, kesintilerinizi belirtmek yerine standart indirimi alma şansınız yüksek. Bu doldurmaları basitleştirebilir.

Sonra tekrar, eğer basit vergileriniz varsa, her zaman sadece daha güzel bir arayüz için Credit Karma kullanabilirsiniz.

Tabii ki, bunlar sadece ücretsiz seçeneklerdir. Başka bir program için her zaman ödeme yapabilirsiniz. TurboTax genellikle biraz pahalı olmasına rağmen, vergi yazılımı incelemelerinde en iyi notları kazanıyor.