24/7 Profesyonel Ev Güvenlik İzleme Buna Değer Mi?

Güvenlik sisteminizin 7/24 profesyonel izlenmesi, evinizi güvende tutmak ve eylemde hırsızları yakalamak için harika bir yol gibi görünebilir, ama gerçekten öyle mi? Ya da sadece aylık ücret harcadığınız sahte bir güvenlik duygusu sağlıyor mu?

Her şeyden önce, 7/24 izleme kendi başına kötü bir şey değildir ve bence doğru koşullarda, bazıları için faydalı olabilir. Ama aynı zamanda her ay için ödemek zorunda olduğunuz bir şey, her yıl yüzlerce dolar tutabilir.

“Ama Craig, güvenliğe bir fiyat etiketi koyamazsın!” Evet, ama yapabilirsin, ve 7/24 profesyonel izleme hizmetleri için ödeme yapmak çoğu zaman buna değmez.

Hırsızlar genelde polisin gelmesinden önce gelirdi

Çoğu güvenlik sistemi, bir saldırı tespit edildiğinde profesyonel izleme servisini (polise değil) bildirmek üzere kurulur. Bu bildirimi aldığında, servis gerçek olup olmadığını doğrulamak için sizinle bağlantı kurar (çoğu zaman, yanlış alarm olur). Gerçek olduğunu belirlediklerinde (ya da bir kararlılık yapamazlarsa), daha sonra polise çağrı yaparlar. O zaman polisin gelmesini beklemek zorundasın. İdeal şartlar altında, “hızlı” tepki süresi 8-10 dakika arasında olabilir.

İLGİLİ BİLGİ : Wink Smartout’unuzu Wink Lookout’lu Güvenlik Sistemine Dönüştürme

Ve bu ideal koşullar altında. Yaşadığınız yere bağlı olarak, polisin ne kadar yoğun olduğu ve başka hangi tip olaylara yanıt verdiklerini, 8-10 dakika en az bir saat olabilir.

Bu noktada, hırsız muhtemelen çoktan gitmiş olacak. Aslında, alarm, çoğu hırsızların izlerini sürdürebilmeleri ya da en azından evinizin içinde geçirdikleri zamanın miktarını en aza indirebilmeleri nedeniyle, polisin ilk başta elindeki hırsızlık olayını yakalamalarını büyük ölçüde engelliyor.

Bu noktada, polisin etrafındaki alanı biraz izlemek ve muhtemelen şanslıysa hırsızı bulmak dışında yapabileceği hiçbir şey yok. Elbette, alarm hırsızı korkutmuş olabilir ya da en azından onları istedikleri şeyden daha fazla çalmaktan alıkoymuş olabilir, ama günün sonunda, hırsız hala orada gevşek durumda.

Bir Loud Gürültü Sadece Güzel Çalışır

Tabi ki, 7/24 profesyonel izleme gerçekten değmez çünkü bir güvenlik sistemine sahip olmamanız gerektiği anlamına gelmez. En azından bir tür güvenlik kurulumuna sahip olmak her zaman yararlıdır, ancak tercihen bunun için sürekli olarak ödemek zorunda olmadığınız bir yer.

Çoğu alarm sistemi, gün boyunca profesyonel izleme için ücret ödemeden kullanılabilir ve yukarıda da belirtildiği gibi, potansiyel hırsızları çoğu zaman ya da en azından evinizde geçirecekleri süreyi sınırlamak için yeterlidir.

Örneğin, SimpliSafe güvenlik sistemi profesyonel izleme için ödeme yapmadan kullanılabilir. Bu noktada, yüksek sesle çalışan bir makineden başka bir şey değil, ama çok temel düzeyde ihtiyacınız olan şey bu. Aslında, hırsızların çoğu, bir alarmın varlığı ve aynı zamanda rastgele ev ışıkları gibi başka şeylerden dolayı bir evden uzak duracaktır.

İLGİLİ: Kablolu Güvenlik Kamera Sistemi Nasıl Kurulur

İdeal olarak, üslerini korumak istiyorsanız, güvenlik kameralarının evinizin dışında düz bir şekilde kurulmuş olması gerekir. Potansiyel hırsızlar için en büyük caydırıcılardan biri, tespit edildiği gibi, ilk etapta kaçınmak istedikleri bir şeydir. Ve hırsızlık durumunda, bu kameralar polis raporları ve sigorta iddiaları doldurmak için yararlı olabilir.

Gorodenkoff / Shutterstock görüntü