5 SimpliSafe Ayarları Değiştirmelisiniz

SimpliSafe güvenlik sisteminizin varsayılan ayarlarının çoğu iyi çalışır. Bununla birlikte, tam kişiselleştirme için, ayarlara girmeden ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için bazı şeyleri değiştirmekten daha iyidir.

Arm / Disarm Gecikmesini Değiştirin

Güvenlik sisteminizi her açtığınızda, gerçekten kilitlenmeden önce bir dakikanız var (varsayılan olarak), bu da size çıkma ve kapıyı dışarıya kilitleme zamanı verir. Benzer şekilde, alarm çalmaya başlamadan önce bir sensörün devreye girmesi durumunda da bir gecikme vardır. Bu gecikmeleri ayarlarda ayarlayabilirsiniz.

İLGİLİ: SimpliSafe Güvenlik Sisteminin Kurulumu ve Kurulması

Bunu yapmak için, tuş takımındaki menü düğmesine basarak, ana PIN kodunuzu girerek ve ardından listeden “Sistem Ayarları” nı seçerek başlayın (daha önce vurgulanmalıdır).

Aşağı kaydırın ve çeşitli gecikme türleri için dört farklı ayar göreceksiniz.

İşte her birinin ne anlama geldiğinin bir dökümü:

  • Gecikme Gecikmesi, Ev: Sistem resmen silahlanmadan önce alarmı “Ev” moduna ayarladıktan sonra, evinizden ne kadar zaman ayrılmanız gerekir. “Ev” modu, hareket sensörleri hariç herşeyi kollar.
  • Gecikme Gecikmesi, Uzakta: Sistem resmen silahlanmadan önce alarmı “Away” moduna ayarladıktan sonra, evinizden ne kadar süre ayrılmanız gerekir.
  • Giriş Gecikmesi, Ev: Alarm gelmeden önce sisteminizi devre dışı bırakmak için eve vardıktan sonra ne kadar zamanınız var.
  • Giriş Gecikmesi, Uzakta: Alarm gelmeden önce sisteminizi devre dışı bırakmak için eve vardıktan sonra ne kadar zamanınız var.

Değiştirmek istediğiniz gecikmeyi seçin ve seçimin sağındaki “Düzenle” komutuna basın. Buradan, dakika ve saniye cinsinden bir zaman girmek için tuş takımını kullanabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, ekranın sağ tarafındaki “Set” komutuna basın.

Uzak modda Çıkış ve Giriş Gecikmesi için minimum değerlerin olduğunu unutmayın – sırasıyla 45 saniye ve 30 saniye.

Yedek Bağlantı Olarak Wi-Fi Ekle

SimpliSafe sisteminiz izleme hizmetlerine bağlanmak için otomatik olarak hücresel kullanır (bu plan için ödeme yaptığınızı varsayarsak), ancak SimpliSafe hücresel sinyali hiç kaybetmezse, Wi-Fi'yi bir yedek bağlantı olarak kullanabilir.

Sadece Sistem Ayarları'na gidin ve “WiFi” girişini seçin.

Wi-Fi ağınızı seçin ve ekranın sağ tarafındaki “Kullan” komutuna basın.

Tuş takımını kullanarak şifreyi yazın ve ardından “Git” komutuna basın.

Bağlanma zamanı verin ve birkaç saniye sonra hepiniz gitmeye hazır olacaksınız.

Bir Zorlama PIN'i Ayarlayın

Belli ki halihazırda sisteminizi kurmak ve sisteminizi kaldırmak için ayarlanmış bir ana PIN kodunuz var. Ayrıca, PIN'inizi zorlama altında girmek zorunda kaldığınızda girebileceğiniz özel bir numara olan bir zorlama PIN'i ayarlayabilirsiniz. Bases PIN, yetkilileri evinize sessizce gönderir.

Tuş takımındaki menüye girip “PIN” girişini seçin.

Ardından “Duru PIN Ekle” seçeneğini seçiniz.

Ne yapmak istediğinin kısa bir özetini alacaksın. Sağ oka basarak devam edin.

Oradan, benzersiz zorlama PIN'inizi girin.

Zil ve Alarm Birimlerini Ayarlama

Baz istasyonunuz birkaç farklı ses çıkarır. Sistem devre dışıyken bir sensör tetiklendiğinde bir zil sesi var. Sistem devreye girdiğinde bir sensör tetiklendiğinde siren gürültüsü var. Ve sonra sesli komutlar var. Bunların her biri için sesi bağımsız olarak ayarlayabilirsiniz.

Menüye ve ardından Sistem Ayarları'na atlayın. Biraz aşağı kaydırın ve ses ayarları için seçenekleri göreceksiniz.

Her ayarın seçim yapabileceği dört ses seviyesi vardır: Düşük, Orta, Yüksek ve Kapalı. Her ayar için bir tane seçin, ancak siren gürültüsü için “Kapalı” yı seçmek iyi bir fikir olmayabilir.

Siren Süresini Ayarla

Varsayılan olarak, siren kapanmadan önce dört dakika boyunca yanıp söner. Bazı kullanıcılar için bu fazla olabilir ve bu süreyi ayarlarda değiştirebilirsiniz.

Sistem Ayarları'na gidin, aşağı kaydırın ve ardından “Siren Süresi” seçeneğini seçin.

Buradan 30 saniyelik artışlarla yeni bir süre seçebilirsiniz. Seçebileceğiniz en kısa süre 30 saniyedir ve en uzun süre sekiz dakikadır.