AirPod'larınızı Yeniden Adlandırma

AirPod'larınızı yeni kurduğunuzda, başlangıçta eşleştirdiğiniz cihazın adına göre varsayılan bir ad atanır. Çoğu zaman, sorun değil. Fakat biraz yaratıcı olmak istiyorsanız, AirPod'larınızın adını yeni bir şeyle nasıl değiştireceğiniz işte.

Tıpkı iPhone'lar, iPad'ler ve Mac'lerde olduğu gibi, Apple da kişilerin AirPod'lerini istedikleri gibi adlandırmasına izin verir. Bu, esprili bir şey seçebileceğiniz anlamına gelir, ancak birden fazla AirPod çifti olan bir evde yaşıyorsanız, onlara harika isimler vermek, hangilerinin sizin hangilerinin hangilerinin olmadığını tanımlamanın bir yolu olabilir.

Başlamak için AirPod'larınızın iPhone veya iPad'inize bağlı olduğundan emin olun ve ardından “Bluetooth” a dokunmadan önce Ayarlar uygulamasını açın.

AirPod'larınızın girişinin yanındaki “I” simgesine dokunun. Çok sayıda Bluetooth cihazınız varsa, aradığınız girişi bulmak için sayfayı aşağı kaydırmanız gerekebilir.

Sonra, bir sonraki ekrana geçmek için “Ad” a dokunun.

Artık AirPod'larınıza atamak istediğiniz yeni adı girebilirsiniz. Silmek için mevcut adın yanındaki çarpıya dokunun ve ardından AirPod'larınıza atamak istediğiniz yeni adı yazın. İşlemi tamamladıktan sonra değişiklikleri kaydetmek için geri okuna dokunun.

Hepsi bu kadar. Şimdi, AirPod'larınızı bir cihaza her bağladığınızda, kullanılacak ad budur. Bu isim de cihaza özel değil, bu yüzden Mac gibi başka bir cihaza bağlandığınızda adı tekrar değiştirmeniz gerekmeyecek.