AirPod'larınızın Bellenimini Güncelleme

Apple'ın AirPod'leri, şirketin en popüler aksesuarlarından biri ve oldukça iyi. Tüm modern kablosuz kulaklıklar gibi, optimum performans için bazen güncellenmesi gereken ürün yazılımı da vardır. AirPod'larınızdaki ürün yazılımını nasıl güncelleyeceğiniz aşağıda açıklanmaktadır.

Konuşacak ekranın olmadığı durumlarda, kablosuz kulaklıkların, mümkün olduğunca iyi çalışabildiğinden emin olmak için sık sık ürün yazılımı güncellemelerine ihtiyaç duyduklarını unutmak kolay olabilir. Bazen güncellemeler bile bildirilen hataları giderir. AirPod'larınız yanlış çalışıyorsa, yazılım güncellemelerinin olup olmadığını kontrol etmek her zaman iyi bir fikirdir.

AirPod'lar Otomatik Olarak Güncellediğinde

Neyse ki, AirPod'lar normal olarak kendi yazılımlarını (AirPod'ların kendi üzerinde çalışan bir tür yazılım) kendi başlarına güncelleyecektir. Birkaç ön koşul yerine getirildiği sürece, AirPod'larınızı manuel olarak güncellemeye zorlamanız gerekmez. Bu önkoşullar:

  • AirPod'larınız Şarj Durumunda.
  • Kablosuz Şarj Çantası kullanılıyorsa, Şarj Çantası takılı veya bir Qi şarj cihazına yerleştirilmiş.
  • AirPod'lar daha önce bağlandıkları bir cihazın kapsama alanındadır. Bu cihazın ayrıca bir internet bağlantısı olması gerekiyor.

AirPod'larınızın herhangi bir ürün yazılımı güncellemesine otomatik olarak bakmasını sağlamak için gereken tek şey bu olmalıdır. Örneğin, AirPod'larınızı şarj ederken, bunun farkında olmadan gerçekleşmesi olasıdır.

Ancak, el ile bir güncelleme başlatmak isteyebileceğiniz bazı zamanlar vardır. İlk önce AirPod'ların hangi yazılım sürümünü çalıştırdığını kontrol edelim.

AirPod'larınızın Hangi Firmware'i Çalıştığını Kontrol Etme

AirPod'larınız Şarj Kılıflarındayken, iPhone'unuzun yakınındaki kapağı açın. Ekrandaki pil göstergesini kapatın ve ardından Ayarlar uygulamasını açın.

Ayarlar uygulamasının içinde, “Genel” düğmesine dokunun.

Ardından, ilerlemek için “Hakkında” düğmesine dokunun.

Ekranın altına doğru kaydırdığınızda, AIrPod'larınızın listelendiğini göreceksiniz. Girişlerine dokunun.

Bu ekran size AirPod'larınızda kurulu olan üretici yazılımının güncel sürümünü gösterir.

AirPods Firmware Güncellemesi Nasıl Zorlanır?

AirPods üretici yazılımının yeni bir sürümünün mevcut olduğunu ancak henüz yüklenmemiş olduğunu tespit ederseniz, AirPod'larınızı güncellemeye zorlamayı deneyebilirsiniz.

Bunu yapmak için AirPod'larınızı Şarj Kılıfına yerleştirin, kılıfı şarj etmeye başlayın ve iPhone'unuzun yanına yerleştirin. Ardından, kapağı açın ve sonra ekrandaki batarya ekranını kapatın.

Gereken tek şey bu olmalı. Yeterli pil gücünüz varsa, AirPod çantanızı şarj etmek (veya kablosuz olarak yeni bir vakanız varsa kablosuz olarak şarj etmek) için fişe takmanız gerekmeyebilir. Bununla birlikte, şarj etme AirPod'larınızın güncellemeyi denemesini ve güncellemeyi batarya tasarrufu için ertelememesini sağlar.

Bir güncellemenin sürdüğünü gösteren, ideal olmayan bir şeyi ekranda göremezsiniz. Bununla birlikte, AirPod'larınızı birkaç dakika bırakın ve ardından mevcut donanım yazılımı sürümünü kontrol etmek için yukarıdaki işlemi izleyin. Yeni sürüme değiştirilmeliydi.