Akıllı Ampulünüzün Renklerini Google Home Hub Ekranından Nasıl Değiştirirsiniz

Josh Hendrickson

Philips Hue, LIFX ve Eufy Lumos renk değiştiren ampuller, evinizde havayı ayarlamanıza izin verir ve Google Assistant, sesinizi değiştirmenizi sağlar. Ancak, Google Home Hub’ın dokunmatik ekranından da renkler seçebilirsiniz. İşte nasıl.

Google Ana Merkezinin harika bir cihaz olduğunu düşünüyoruz. Tek bir yerden haberleri duyabilir, müzik dinleyebilir, akıllı cihazlarınızı açıp kapatabilir ve arkadaşlarınızın ve ailenizin resimlerini görebilirsiniz. Bir tutam, harika bir yemek kitabı ve YouTube ekranı da yapar. Bu özelliklerin çoğu ses komutları etrafında döner, ancak ekranı hesaba katmamalısınız. Fotoğraflarınız muhteşem görünüyor, ancak aynı zamanda akıllı ev cihazlarınızı gürültülü olduğunda kontrol etmek için kullanışlı bir dokunmatik kontrol paneli.

Google Home Hub'la uyumlu renk değiştiren ışıklarınız varsa, şimdi bir odaya gruplanmış ışıkları veya tek tek ışıkları kendi seçtiğinizde size renk seçenekleri sunar. Ancak, bir mandal var – ışıklarınızı gösterge panelinde görmek için bir odayla ilişkilendirmeniz gerekir.

I have more than two smart lights, but the rest aren’t in a room right now so I can’t see them.

Akıllı ışıklarınızı bağlayıp hangi odaya ait olduklarını tanımladıktan sonra, kontrol panelinde onlarla çalışırken renk seçenekleri elde edersiniz. Akıllı ışıklarla aynı fiziksel konumda bir Google Ana Hub'ınız varsa, onları Google Asistan Uygulaması'nda aynı odaya bağlamanız gerekir. Ardından, Google Ana Hub ekranını aşağı çekip Odalar öğesine dokunduğunuzda, bir kaç dokunuştan tasarruf ederek Hub'ın ilişkilendirildiği oda otomatik olarak seçilecektir.

Bu nedenle ilk adımınız, akıllı cihazlarınızı daha önce ele aldığımız Google Assistant uygulamasında odalara gruplandırmak. Google App'ta Ekle'ye, ardından Aygıt Ayarla'ya dokunun. Ardından, “Daha önceden bir şeyler ayarladınız mı?” Seçeneğini seçin ve bağlanmak istediğiniz servisi arayın (Philips Hue, SmartThings, vb.). Servisi bağlamayı bitirdikten ve cihazlarınız algılandıktan sonra, istendiğinde odalara ekleyin.

Işıklarınıza erişmek için Google Home Hub ekranınızın üstünden aşağı doğru kaydırın. Bildirim bölmesini aşağı çekmek için bir akıllı telefonla yaptığınız gibi ekranın hemen üstünde başlamanıza yardımcı olur.

Sağ üst köşedeki "Odaları Görüntüle" ye dokunun. “Tüm ışıklar” a dokunabilirsiniz ancak Odaları Göster ışıklarınızı gruplara göre ayıracaktır.

Google Home Hub'ınız ayarlamak istediğiniz ışıklarla aynı odada gruplandırılmışsa, o oda zaten seçili olacaktır. Ancak farklı bir odayı kontrol etmek istiyorsanız, üzerine dokunun. Ardından çalışmak istediğiniz ışıkların üzerine dokunun. Işık listesinin altındaki açma ve kapama düğmelerine dokunmayın.

Işıkların seçildiğine göre, bir renk seçeneğiniz olmalı. Işıklarınızın rengini değiştirmek için üzerine dokunun. Bunun yerine sadece belirli bir ışığı ayarlamak istiyorsanız, “X ışıkları” na (burada X ışık sayısıdır), ardından ayarlamak istediğiniz ışığın adına dokunun.

Işıklarınızla çalışmak için sesinizi kullanmak çoğu zaman daha kolaydır. Ancak, çok fazla arka plan gürültüsü varsa veya Google bugün sizi anlamıyor gibi görünüyorsa, bu ışıklarınızın renklerini değiştirmek için hızlı ve kolay bir seçenektir.