Akıllı Fişler için 5 Yaratıcı Kullanım

Tüm smarthome teknolojisindeki en iyi değerlerden biri kullanışlı akıllı prizdir. Ucuzlar, ama çok yapabilirler. Etkilerini düşündüğünüzde, yaratıcı kullanımlardan birkaçı.

Öncelikle, akıllı bir fiş satın aldıysanız ve nasıl kurup kullanacağınızdan tam olarak emin değilseniz, Eufy, ConnectSense ve Belkin gibi birkaç farklı modelde bazı rehberlerimiz var – ancak süreç diğer birçok modelde benzer. Henüz bir tane almadıysanız ve hala karar veriyorsanız, belki bu yardımcı olabilir.

Tüm söylenenlerle, işte size yararlı olabilecek akıllı fişler için bazı serin ve eğlenceli kullanımlar.

Unutursanız, Alan Isıtıcınızı, Saç Maşasını veya Diğer Aygıtları Otomatik Olarak Kapatın

İster saç maşası, ister ısıtıcı, ister başka bir şey olsun, genellikle insanların kapatmayı unuttukları veya en azından unuttukları için endişelenecek bir şey var. Akıllı bir fiş bu konuda yardımcı olabilir.

İLGİLİ: Bir Akıllı Fiş Kullanarak Curling Iron'ı Tekrar Kapatmayı Unutmayın

Evden çıktıktan sonra (veya sahip olabileceğiniz endişesiyle) yalnızca bir şeyi bıraktığınızı hatırlatan bir sıralama düzenlerseniz, akıllı fişi uzaktan kapatmak için telefonunuzdaki eşlik eden uygulamayı kullanabilirsiniz. Ancak, çoğu zaman, bir şeyi kapatmayı unuttuğumuzda, daha sonra asla hatırlamıyoruz. Bu sorunu çözmek için, akıllı priziniz için bir program veya kural ayarlayabilir ve her gün belirli bir saatte otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Afar'dan Kahve Makinesi'ni Başlatın

Sabaha başlamanın en iyi yolu, taze bir fincan sıcak kahve ile açıktır ve kahve makinenizi doğrudan yatağınızdan açmaktan daha iyi ne olabilir?

İLGİLİ: Kahve Makinesi Nasıl Otomatikleştirilir

Özel kahve makinenizin bir güç düğmesi yerine açma / kapama açma / kapatma düğmesine sahip olması gerekir, ancak bunların gelmesi zor değildir.

Kahvenizi bir fransız presiyle yapmayı veya üzerine dökmeyi tercih ederseniz, elektrikli bir su ısıtıcısındaki suyu en azından ısıtmaya başlamak için akıllı bir fiş kullanabilirsiniz (yine, bir tür açma / kapama düğmesine basmanız gerekir). O zaman mutfağa girince, hepsi senin için hazır olacak.

Çocuklar İçin Sessiz Zaman Planlayın

Çocuklarınızın ödevlerini yapmalarına ya da sadece bütün gece televizyon izlemelerini ya da video oyunları oynamasını istemediklerinizi, TV'nizi belirli bir zamanda kapatmak üzere akıllı fişinizi zamanlayabilirsiniz.

Akıllı fişi tekrar açmak, TV'yi tekrar açmak değildir, ancak bu kadar kolaydır. Ve akıllı prizinizin saat 7: 00-8: 00 gibi bir süre boyunca kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Bu süre zarfında, akıllı fişi manuel olarak açmak için arkasından uzanmadıkça, elbette TV'yi açamazlar.

Alan Isıtıcı veya AC Ünitenizi Birkaç Dakika Erken Açtırın

Evinizin bazı bölgelerinde biraz soğuk (veya sıcak) ise, bir ısıtıcı veya bir AC ünitesini akıllı bir prize takabilir ve genellikle yataktan kalkmadan birkaç dakika önce açabilirsiniz. Yine, bunun çalışması için fiziksel açma / kapama açma / kapatma düğmesine sahip bir model olması gerekir, ancak bunları bulmak oldukça kolaydır.

Akıllı fiş için bir program ayarlayabilir, telefonunuzdaki bir uygulama ile açabilir veya bir ses asistanına bağlayabilirsiniz. Ayrıca, “Günaydın” gibi bir şey söyleyebilmeniz için Yankı ve Google Ana Sayfası'ndaki yordamlara da ekleyebilirsiniz ve alan ısıtıcısını ve bir dokunuşta istediğiniz herhangi bir şeyi açabilir.

Çamaşırlar Bittiğinde Haberdar Olun

Sahip olduğunuz yıkayıcı ve kurutucunun tipine bağlı olarak, bujileri akıllı prizlere takıp çamaşırların her iki makinede de bitmesi durumunda haberdar olabilirsiniz.

Çoğu yıkayıcı standart 120V'lık bir prize takılır, böylece akıllı bir fiş orada çalışır. Bir kurutucuda, çoğu elektrik ünitesi, akıllı prizlerin çoğunun uyumlu olmadığı 220V'luk bir prize ihtiyaç duyar. Bununla birlikte, kurutucunuz doğal gaz kullanıyorsa, elektroniği çalıştırmak için standart bir prize takılır.

Ayrıca, enerji kullanımını izleyebilen ve belirli bir su miktarına ulaşıldığında (veya belirli bir güç kaynağının altına düşerse) size uyarı gönderebilecek akıllı bir fişe ihtiyacınız olacaktır. Belkin'in WeMo Insight'ı tam da bunu yapıyor.

Oradan, belirli bir modele bağlı olarak, güç tüketimi beş veya on watt altına düştüğünde size bir uyarı gönderecek bir kural oluşturun.