Akıllı Telefonunuzdaki Fotoğrafları Otomatik Olarak Yedeklemenin En İyi Yolları

En iyi kamera yanınızda olanı ve çoğu zaman sizin akıllı telefonunuz olacak. Muhtemelen telefonunuzla birçok önemli anı yakalayabilirsiniz, bu nedenle bu anları yedeklediğinizden emin olmanız da gerekir.

Google Fotoğraflar / Drive

Her şeyi kapsayan resim yedeklemeleri söz konusu olduğunda, Google Fotoğraflar'ı yenmek zordur. Hem Android hem de iOS'ta mevcut ve sınırsız fotoğraf depolama olanağı sunuyor. Söylediğim gibi, yenmek zor.

İLGİLİ: Fotoğrafların Sınırsız Miktarını Saklamak için Google Fotoğraflar Nasıl Kullanılır?

Fotoğraflarınızı Google Fotoğraflar ile yedeklemek için uygulamayı (Android, iOS) yüklemeniz ve Google Kimliğinizle oturum açmanız gerekir. Bu noktadan itibaren, tüm fotoğraflarınızı otomatik olarak buluta yedekleyerek onları tüm diğer cihazlarınızda uygulama aracılığıyla kullanıma sunar. Ayrıca bunları web üzerinde de photos.google.com adresinde bulabilirsiniz.

Bir Google Drive kullanıcısıysanız, tüm fotoğraflarınız Google Drive'daki bir Google Fotoğraflar klasöründe de görünür. Bu, tüm resimleriniz için en yüksek yedekleme ve senkronizasyon aracıdır. O fantastik.

Burada dikkat çeken tek şey, sınırsız fotoğraf depolama hakkına sahip olmak için Google'ın fotoğrafları sıkıştırmasına izin vermeniz. Orijinal kalitede depolamak yerine, “yüksek kaliteye” sıkıştırılırlar. Dürüst bir şekilde, sıkıştırma algoritması gerçekten iyidir, bu yüzden orijinal ile Google'ın sıkıştırılmış yedeği arasındaki farkı söylemek için zorlanırsınız. Görüntülerinizi orijinal kalitede yedeklemek istiyorsanız, Drive kotanızda hesaba katılır.

 

Bununla birlikte, bu kuralın bir istisnası vardır: bir Pixel telefona sahipseniz. Bu durumda, o telefondan tam, sıkıştırılmamış, sınırsız yedeklemeler alırsınız. Seni şanslı.

Dropbox

Dropbox, bulut depolama oyununun en üstünde uzun bir zaman geçirdi ve fotoğraf yedekleme özelliği birçok kişi tarafından kullanılıyor. Google Foto olarak tam özellikli değil ve sahip olduğunuz Dropbox alanıyla sınırlı. Ancak bol miktarda depolama alanı olan ağır bir Dropbox kullanıcısıysanız, bu sadece mantıklıdır.

Dropbox, çok sayıda çan ve ıslık olmadan yedeklemeleri basit tutar. Gerçekte, Kamera Yüklemeleri olarak adlandırılan özellik, Dropbox uygulamasının Ayarlar menüsünde bulunabilir.

Açtıktan sonra, fotoğraf ve video yükleme, hücresel veri yedekleme ve birkaç OS'ye özgü seçenek yükleme seçeneğiniz vardır. IOS için, arka planda yüklemelere izin vermeyi seçebilirsiniz. Android'de, yalnızca şarj ederken veya yalnızca pil% 30'un üzerinde ise yüklemeyi seçebilirsiniz.

Ancak, Google Fotoğraflar'da olduğu gibi, artık buluttaki tüm fotoğraflarınıza erişebileceksiniz. Bu, hemen hemen tüm cihazlarda ve web'de anlamına gelir.

Amazon Prime Resimleri

Bir Amazon Prime üyesi iseniz ve tüm bu #AmazonLife yaşamak iseniz, o zaman gerçekten Prime Photos'ın sınırsız yüklemelerinden faydalanmalısınız. Bu, Amazon Prime'ın daha az bilinen faydalarından biridir (ciddi bir çok iyi özellik, Prime ile birlikte gelir!), Ancak bu en iyilerden biri.

İLGİLİ: Tüm fotoğrafları Amazon'un Prime Photos ile Nasıl Yedeklenir

İşte bu nasıl çalışıyor: Amazon, fotoğraf yüklemeleri için Prime üyelerine sınırsız depolama olanağı sunuyor. Bununla birlikte, bir yakalama var: sadece fotoğraflar için. Ayrıca videolarınızı yedeklemek istiyorsanız, Amazon depolama alanınızı kullanmanız gerekir. Varsayılan olarak, video yedeklemeleri için beş adet gigabayta sahip olursunuz; daha fazlasını isterseniz, birkaç dolar ödemeniz gerekir. Yıllık 11,99 $ / yıl için 100 GB depolama alanı ya da yılda 59.99 USD karşılığında 1 TB alabilirsiniz. Başka bir bulut depolama platformunuz yoksa (Drive veya Dropbox gibi), bu mükemmel, güvenilir ve üretken bir seçenektir.

iCloud (Sadece iOS)

Bir iOS kullanıcısıysanız, iCloud ile kutunun dışında bir yedekleme seçeneğiniz vardır. Fotoğraf, video ve diğer iOS yedeklemeleri için beş gigabayt depolama alanı elde edersiniz. Bu çok fazla değil. Neyse ki, daha fazla satın alabilirsiniz: Ayda 0,99 dolar için 50 GB, 2,99 dolar için 200 GB veya 9,99 dolar için 2 TB. Çoğu kullanıcı için 50GB seçeneği muhtemelen yeterlidir, ancak dijital hayatınızı benden daha iyi biliyorsunuz. Bu seçenekleri telefonunuzda Ayarlar> Adınız> iCloud> Depolamayı Yönet> Depolama Alanı Planını Değiştir bölümünde bulabilirsiniz.

Planını aldığında, gitmek için oldukça iyisin. Fotoğraf yedeklerinizi Ayarlar> Fotoğraflar'a atlayarak yapılandırabilirsiniz. Hücresel verilere fotoğrafları yedeklemek gibi diğer seçeneklerle birlikte (burada bahsettiğimiz her şeye tamamen aykırı) yedeklemeleri tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

Yine de, fotoğraflarınızı yedeklemeyi tercih ettiğiniz sürece, tüm iOS cihazlarınızda (ve web'de) kullanılabilirler.

Yedeklemeler hakkında konuştuğumuz için, verilerinizi yedeklerken yedekliliğin çok önemli olduğunu belirtmek gerekir; bu nedenle, seçeneklerden en az ikisini seçmenizi ve her ikisini de kullanmanızı öneririz. Böylelikle verilerinize tek bir hizmette herhangi bir şey olursa, başka bir şeyde saklanan tüm anılarınız (veya memeleriniz) vardır.

İLGİLİ: Yedeklemeler ve Yedeklilik: Fark Nedir?