Akıllı Telefonunuzun Pilinden Endişelenmeyin, Sadece Kullanın

Cihazınızdan en iyi şekilde faydalanmaya çalışırken, pilleri aşırı derecede kolay temizleyebilirsiniz. Yapma. Mümkün olduğunda cihazlarınızı takın, yanınızda bir pil paketi bulundurun ve hayatınıza devam edin.

Kullanıcı slinky317 tarafından son bir Reddit sonrası Android kullanıcıları ile bir sinir çarptı. İşte burası:

Hayatımın çok daha iyi olduğunu buldum, ancak pil ömrümün berbat olacağını varsayalım. Arabada ve% 90 aküde? Takın, ofiste mi? Şarj etmeye başla. Uzun bir gün mü yoksa akşam mı? Pil paketini daha iyi getirin.

Bu yanlış olduğunu düşündüğünüz çok basit bir tavsiyedir, bu yüzden meslektaşlarımla konuştum ve biraz araştırma yaptım. Benim sonucum: bu iyi bir tavsiye ve hepimiz onu takip etmeliyiz. Telefonunuzu veya dizüstü bilgisayarınızı mümkün olduğunda şarj edin – hiçbir şeye zarar vermeyin ve güce sahip olmakla ilgili en iyi şansı kendinize veriyorsunuz.

Şarj Döngüleri Nedir?

Gün boyunca pilinizi şarj etmeyi düşünüyorsanız, kötü bir fikir gibi geliyorsa, anladım: Ben de öyle yaptım. Bunun sebebi de bunun şarj döngüsü ile ilgili olduğunu düşündüm. Cihazınızı takıp çıkarmanın bir şarj döngüsü olduğunu ve bir pilin kapasitesinin azaltılmasından önce çok kez tekrarlanabileceğini defalarca duymuştum.

Önemli bir noktayı kaçırıyordum: Tam bir döngü, her taktığınızda ve aygıtı fişten çekerken değil – bir pilin gücünü her kullanışınızda. Apple'ın belgelerini alıntılamak için:

Örneğin, dizüstü bilgisayarınızın ücretinin yarısını bir günde kullanabilir ve daha sonra yeniden şarj edebilirsiniz. Ertesi gün aynı şeyi yaparsanız, iki değil, tek bir şarj döngüsü olarak sayılır. Bu şekilde, bir döngüyü tamamlamak için birkaç gün sürebilir.

Bu, telefonumun yüzde 95'inde takıldığında şarjın bir şarj döngüsü olarak sayılmayacağı anlamına gelir; tek döngünün yüzde beşini sayar. Bu yüzden bir dahaki sefere arabada çok yüklü bir bataryaya takılıyorum, takabilirim, çünkü sadece kullanacağım bir döngünün yüzde beşini kullanıyorum. Beklemede hiçbir faydası yok, bu yüzden üstünü kapatabilirsin.

Pil belleği bir şey değildir.

Ama pili hafızasına ne diye soruyor olabilirsiniz. Neden olduğunu anlıyorum, ama bu konuyla alakalı bir soru değil – geçmişte batarya mitlerini çiğnedik ve bu onlardan biri.

Modern telefonların ve dizüstü bilgisayarların kullanıcılarının “bellek” hakkında endişelenmelerine gerek yok, çünkü kullandığımız lityum iyon piller, NiMH ve NiCd pillerinin aynı sorunu yaşamıyor. Özetle, bu eski pil türleri, sadece kısmen deşarj olduktan sonra düzenli olarak şarj edildikleri takdirde maksimum kapasitelerinin yavaşça azaldığı bir hafıza etkisine maruz kalmıştır. Örneğin, rutin olarak pilinizin% 50 oranında boşalmasına ve ardından yeniden şarj edilmesine izin verirseniz, zamanla piliniz maksimum şarj seviyesi olarak bu% 50 şarjı hatırlayabilir.

Fakat lityum iyon pillerle, artık bu bir şey değil. Pilinizi düzenli olarak tamamen tüketmeniz gerekmez: sığ incelemeler ve ücretler iyi.

Aslında, modern bir lityum iyon pili düzenli olarak tamamen tüketmek oldukça kötüdür ve özellikle bu tür pillerin uzun süre kullanılmamasına izin vermekten kaçınmalısınız.

İLGİLİ: Cep Telefonları, Tabletler ve Dizüstü Bilgisayarlar için Pil Ömrü Efsaneleri Debunking

Daima Pil Paketini Taşıma

Telefonumun pili bittiğinde bir partiye bisiklete biniyordum. Adresin herhangi bir yerde kullanışlı olmadı ama telefonumda ve eve yarım saat kaldı. Yabancıların kapılarını çalarak, adresi görecek kadar fişe takılabilir miyim diye sordum. Biri beni neşelendirmeden önce altı kişi beni reddetti.

Benim gibi olma. Her ihtimale karşı, tam olarak şarj edilmiş bir pil paketini yanınızda taşıyın. İşte bir tane almak için rehberimiz.

Piliniz Kullanılacak Şekilde Tasarlandı

İnsanların neden ayrıntılı pil ritüelleri oluşturduğunu anlıyorum. Pil ömrü önemlidir ve güçlü bir pilin zamanla berbat görünmesini emer.

Fakat pilinizin uzun süreli sağlığını düşünmek için çok fazla zaman harcamak size çok fazla fayda sağlamaz ve çoğu zaman şu anda pilinizden yararlanamayacağınız anlamına gelir. Bir şeyleri gözden kaçırmamak ve genellikle şeyleri suçlu tutmak daha iyidir.