Alan Adı Alabileceğiniz En İyi Yerler

Alan adlarının oluşturulmasını yönetmekle sorumlu olan kuruluş olan ICANN'de bir bağlantınız yoksa, alan adınızı, alan adlarını satmak için ICANN tarafından onaylı bir şirket olan “Alan Adı Kayıt Şirketi” nden satın alacaksınız.

Etki alanı adınızı bu kayıt şirketlerinden herhangi birinden satın alabilirsiniz ve aynı şekilde çalışır. Bu şirketleri birbirinden ayıran tek şey, hizmetlerinin kullanım kolaylığı ve e-posta hizmeti, korumanın yanı sıra ad sahiplerinin kalitesi gibi alanla birlikte içerdikleri diğer özelliklerdir.

Google Etki Alanları: Basit Etki Alanları, Kolay Entegrasyonlar

Google Etki Alanları basit, sorunsuz bir kayıt şirketidir. Mükemmel DNS araçları ve sektör lideri güvenlikle birlikte Google’ın zarif tasarımını etkiliyor. Etki alanı arayan çoğu kişi e-postanın da yanına gitmesini ister ve Google Etki Alanları mevcut Google Apps aboneliğinizle iyi bir şekilde bütünleşir. Bunun, Google’ın premium e-posta hizmeti için ödeme yapmanızı gerektirdiğini unutmayın; standart bir Gmail hesabıyla çalışmaz.

Onların arama fonksiyonu oldukça basit fakat yolunuza çıkmıyor. Ne aradığınızı biliyorsanız, sizin için doğru olabilir.

Fiyatları oldukça ortalama, ancak web sitenizi herhangi bir karmaşa olmadan hızlı bir şekilde geliştirmek istiyorsanız, Google muhtemelen en iyi bahsinizdir.

Hover: Harika Arama Araçları ve Önerileri

Hover, ortalama fiyatlar ve iyi hizmet sunan basit bir kayıt şirketidir. Hover'in parladığı yerler önerileridir ve istediğiniz alanı daraltmanıza yardımcı olmak için farklı stilleri ve eş anlamlılarını gösteren benzer alanları gösterir. Onların arama sayfası farklı kategoriler ve farklı uzantılar için filtreler içeren kullanışlı bir kenar çubuğuna sahiptir.

Burada, alınan “cookiesbygrandma.com” alanını aradık. Hover, otomatik olarak arama terimimizle benzer şekilde bir etki alanı listesi önerdi, bunun yerine bu sorunlara uygun olabiliriz. Tam olarak hangi etki alanı istediğinizden emin değilseniz, Hover'da arama yapmayı denemelisiniz.

.Com etki alanları yıllık 12.99 dolardan başlıyor ve yılda 5 dolardan e-posta göndermeyi ve bunun üzerine ücretsiz WhoI gizliliğini sunuyorlar.

GoDaddy: Alanlar ve Hosting, Daha Yüksek Fiyatlar

Web, etki alanınızla birlikte web barındırma istiyorsanız veya hepsinin aynı şemsiye altında yönetilmesini istiyorsanız, GoDaddy mükemmel bir seçenektir. Genel olarak, bir noktada farklı bir sağlayıcıya geçmek istemeniz durumunda, etki alanınızı barındırma sağlayıcınızdan ayrı tutmak idealdir. Ancak GoDaddy önce bir etki alanı kayıt memuru, ikincisi ise bir web barındırma şirketidir, böylece etki alanını her zaman farklı bir kayıt şirketine devredebilir veya DNS'yi yeni bir ana bilgisayarı işaret etmek üzere değiştirebilirsiniz.

GoDaddy, başlamanıza yardımcı olacak birçok şablonla birlikte harika barındırma hizmetleri, özel bir web sitesi oluşturucusu ve yönetilen WordPress barındırma hizmeti sunar. Onlar biraz pahalı ve web barındırma karmaşık herhangi bir şey için biraz zor olabilir, ama basit bir web sitesi inşa ediyorsanız, bu işi yapacak.

GoDaddy'nin fiyatları ilk başta düşük görünüyor, ancak ilk yılın ardından yükseliyor. Tam fiyatla, .com etki alanları yıllık 15 ABD Dolarıdır, ancak bu, en büyük etki alanı kayıt defterinde olmak için ödediğiniz ücrettir.

NameCheap: Ucuz Fiyatlar, İyi Hizmet

NameCheap, adından da anlaşılacağı kadar ucuz. Birçok .com alan adı için sadece 8,88 dolardan başlayan fiyatlarla, bir miktar daha düşük eklentiler bile bir doların altında kalıyor. DNS’leri de fena değil, ücretsiz WhoIs koruması ve yönetimi ve aktarımı kolay olan güçlü bir DNS sağlayıcısı.

Aynı anda en fazla 50 alan adı aramanıza izin veren bir "toplu arama" seçeneğine sahiptir, böylece bir fikir listesinin tamamı varsa, hepsini girebilir, hangilerinin alınabileceğini görebilir ve farklı fiyatları kontrol edebilirsiniz TLD'ler.

Daha iyi bir WordPress sağlayıcısıyla gidip etki alanını bu siteye iletmek en iyisi olsa da, EasyWP üzerinden yönetilen WordPress hosting hizmeti sunar.

Resim Kredisi: Maxx-Studio / Shutterstock