Alarmlar ve Bildirimler için Titreşimli Değil Apple Watch Nasıl Fix

Saatler, insanların bileğine takıp unutmayı sevdiği şeyler. Apple Watch, sunduğu işlevsellik dışında farklı değil. İşe yaraması harika ama saatiniz olması gerektiği zaman titremiyorsa, nasıl düzeltileceği işte.

Apple Watch kuşkusuz piyasadaki en popüler akıllı saattir ve Apple Watch 4 Serisi ile Apple, ante'yi önemli ölçüde artırdı. Sorun şu ki, saatler her zamankinden daha akıllı hale geldikçe, diğer bilgisayarlarda düşebilecek aynı tür yazılım hatalarından muzdarip olmaya başlıyorlar. Apple Watch kendi hatalarını gördü ve bildirimler eksik olduğu için eksik bildirimler görüldü.

Kendinizi eksik alarmlar veya hatta uygulamalardan gelen normal değirmencilik bildirimleri bulursanız, bu iyi değil. İşte size yardımcı olabilecek bazı düzeltmeler – umarım son uyandırma çağrınızı kaçırdınız.

Titreşimlerinizi Güçlendirin

Apple Watch her zaman iki farklı titreşim seviyesi sunar. Standart seçenek ve daha güçlü bir Öne Çıkan Haptik olanı var. Daha dikkat çekici sürümü tercih ediyoruz, bu yüzden önce denemeyi öneriyoruz.

Başlamak için, Apple Watch'unuzdaki Ayarlar'ı açın ve aşağı doğru gelene kadar aşağı kaydırın. “Sesler ve Haptikler” e dokunun.

Ardından, Haptic Strength'in altındaki “Prominent Haptic” anahtarını açın.

İkisi arasındaki fark oldukça belirgindir, kabul edeceğinizi düşünüyoruz. Sadece standart titreşimleri farketmemenize devam ederseniz, bu sorunu çözecektir.

Apple Watch'ınızı Yeniden Başlatın

Ne kadar küçük ve ince olursa olsun, Apple Watch hala bir bilgisayar. Bu, ne yazık ki, bugün bile olsa, her seferinde ve tekrar tekrar başlatmanın avantajlarından faydalanabileceği anlamına geliyor. Kendinizi saatinizin sadece titreştirmeyi reddettiği bir durumda bulursanız, yeniden başlatmak, denemek için iyi bir sorun giderme adımıdır.

Apple Watch'ınızı yeniden başlatmak için, ekranda Power Off (Kaydırma) sürgüsünü görene kadar yan düğmeyi basılı tutun.

İşlemi tamamlamak için “Power Off” kaydırıcısını tamamen sola kaydırın.

Apple Watch'unuz kapandıktan sonra, Apple logosu görünene kadar yan düğmeyi basılı tutarak tekrar açın. Saatinizin alarm için titrememesine neden olan ne olursa olsun, sorun çözülmeli.

Apple'a danışın

Bu adımlardan hiçbiri sorununuzu çözmezse, yerel Apple Mağazanızdan veya Apple Destek uygulamasıyla erişilebilen diğer birçok destek kanalından Apple'a ulaşmanın zamanı gelmiş olabilir.