Alexa, Hackerların Yararlanabileceği Komutları Söyleyemez

Akıllı konuşmacınız insanların yapamayacağı sesleri duyabilir, bu da saldırganların varsayımsal olarak bir komutunu fark etmeden tetikleyebileceği anlamına gelir. Şu an laboratuvarlarda oluyor.

İşte New York Times için yazan Craig S. Smith:

Son iki yılda, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki araştırmacılar, Apple'ın Siri'sine, Amazon'un Alexa'sına ve Google'ın Asistanına insan kulağında fark edilmeyen gizli komutlar gönderebileceklerini göstermeye başladılar. Üniversite laboratuvarlarında, araştırmacılar akıllı telefonlar ve akıllı hoparlörler üzerindeki yapay zeka sistemlerini gizlice etkinleştirerek telefon numaralarını çevirmeyi veya web sitelerini açmayı başardılar. Yanlış ellerde, teknoloji kapıların kilidini açmak, tel para almak veya çevrimiçi satın almak için kullanılabilir – sadece radyo üzerinden müzik çalmak.

Ayrıca yüksek sesle müzik çalan bir araç düşünün ki bu da Alexa ve Google Home’ın ön kapının kilidini açmasını istemiyor. Eminim diğer senaryoları hayal edebilirsiniz.

Panik yapma: Şu anda bu hileleri laboratuar dışında kullanan hiçbir kanıt yok ve hem Amazon hem de Google bunun gibi güvenlik soruları üzerinde çalışıyor. Endişeniz varsa, sesinizi tanımak veya Google Home için birden fazla hesap oluşturmak için Alexa'yı eğitmeyi düşünün. Belirli işlevleri yalnızca tanınan seslerle sınırlayabilirsiniz. Bu konuda endişe duyup duymadığınıza bakılmaksızın muhtemelen Echo'unuzda ses alımını korumanız gerekir.