Alexa, Windows'la Duyuyor mu?

Amazon, geçtiğimiz günlerde kullanıcıların akıllı kilitli kapılarını Alexa kullanarak açabilmelerini sağladı. Bu bir karşılama özelliğidir, ancak Alexa'nın kapının kilidini açmasını söylemek için pencerelerden bağırmaya davet eden davetsiz misafirlerle ilgili bazı endişeleri dile getirir. Endişelenmen gereken bir konu bu mu?

İLGİLİ: Akıllı Kilitlerinizin Alexa ile Nasıl Açılacağı

Yeni başlayanlar için, Alexa'nın kilit açma özelliği ekstra küçük bir güvenlik önlemi içerir. Alexa'nın bir kapının kilidini açmasını söylediğinde, onaylamak için sesli olarak dört haneli bir ses kodu söylemelisiniz. Bir saldırgan, Alexa'daki bir pencereden başarılı bir şekilde bağırabilse bile, aslında bu kilit kodunu atlamak için o özel kodlara ihtiyaç duyarlar.

Ancak, Alexa'nın beni ilk başta pencerelerden duymasının mümkün olup olmadığını görmek istedim. Cam veranda kapımın yanında bir Yankı kurdum ve işe koyuldum.

Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi, Echo'yu veranda kapısının yanına yerleştirdim, fakat hemen yanında değil – gerçekte, çoğu evde, Echo doğrudan bir pencerenin önünde değil, yan tarafa doğru olacak. yere.

Dışarı çıktım, veranda kapısını kapattım ve komşularının muhtemelen Alexa adında bir kızı evden kovduğunu ve bir şekilde onu geri kazanmak için son bir çaba harcadığını düşündüğümden çok kez bağırmaya başladım.

İLGİLİ: Telefonunuzu Kullanarak Her Yerden Amazon Echo'yu Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Alexa buna rağmen sahip değildi. Hatta ellerimi camın etrafına çektim ve sesi yoğunlaştırmaya çalıştım, ama bu da işe yaramadı – çift camlı cam harika bir iş çıkartıyordu. Echo'yu yaklaşık 3-4 metre uzağa doğrudan doğruya sonuçlara bakmaya başladığım veranda kapısının önüne taşımamıştım. Zamanın% 70'ini Alexa'yı tetikleyebildim ve “Hava durumu nedir?” Ve “Saat kaç?” Gibi birkaç temel komuttan vazgeçebiliyordum – her ne kadar daha zor bir zaman şifre çözme komutu olsa da sadece kendi ismini duymaya cevap vermek yerine.

Şimdi hakikat anının zamanıydı – bir pencereden Alexa'ya bağırıp kendi ön kapımı açabilir miydim? Bir kaç acı çeken denememi aldı, ama sonunda işe koyuldum. Karımın bana işaret etmemesi daha zor olurdu, ama aslında Alexa beni doğru duydu. Aksi takdirde, Yankının üzerindeki LED ışık halkasına güvenmek zorundayım ve sadece çalışıp çalışmadığını tahmin etmeliyim.

Yani birisinin Echo'yu dışarıdan aktive etmesi mümkün mü? Evet mümkün. Eğer bir pencereye yakın bir yerde oturan Alexa'larınız varsa veya tek bir camınız varsa (veya pencereleri açık çatlamış durumdaysanız), dışarıdan onu manipüle etmek daha kolay olacaktır. Ancak, çoğu durumda, çok iyi çalışmayacak.

Ayrıca, bir kullanıcı, Alexa'yı kullanarak akıllı kilidinizin kilidini açmak istediyse bile, bunu yapmak için ses koduna ihtiyaç duyarlar. Yani başlangıçtan boş bir çaba olacaktır.