Alternatif Ubuntu Sürümleri Bu Hafta da Çıkıyor

Ubuntu 18.04, kod adı Bionic Beaver, bu hafta çıktı, ama hepsi bu kadar değil: Ubuntu'nun resmi tatları da yeni sürümler sunuyor.

İLGİLİ: Ubuntu'daki Yenilikler 18.04 LTS “Bionic Beaver”, Şimdi Mevcut

Linux kullanıcıları tercihi seviyor ve aralarından seçim yapmayı sevdikleri bir şey masaüstü ortamları. Ve başka bir masaüstü arayüzüne geçmek kolay olsa da, istediğiniz masaüstü ortamını çalıştıran Ubuntu'nun bir sürümünü yüklemek daha da kolay.

Bu alternatif masaüstü bilgisayarlar etrafında inşa edilen Ubuntu lezzetleri. Şu anda indirebileceğiniz Kubuntu, Xubuntu, Ubuntu Budgie ve Ubuntu MATE'nin yeni sürümleri var; Joey Sneddon, OMG Ubuntu için yazıyor onları güzelce özetledi, ama işte burada (çok) hızlı bir vurgu listesi:

  • Kubuntu şimdi en son KDE masaüstü bilgisayarını sunuyor: 5.12. Klasörleri güvenli bir şekilde şifrelemek için yeni bir tema ve yerleşik destek de var.
  • Xubuntu , XFCE masaüstünü kullandı. Yeni sürüm, birkaç tane varsayılan uygulamasını değiştirdi ve yeni bir Power Manager programı sunuyor.
  • Ubuntu Budgie , Budgie masaüstünü kullanır. Yeni sürüm yeni masaüstü uygulamaları ve dinamik çalışma alanları sunuyor.
  • Ubuntu Kylin Çinli kullanıcılar için tasarlanmıştır ve Windows 7'ye benzer. Yeni sürüm, WPS ofis paketi ve yepyeni bir video oynatıcı da dahil olmak üzere bir dizi yeni uygulama ile birlikte geliyor.
  • Ubuntu MATE , eski Gnome sürümlerinden esinlenen MATE masaüstünü kullanır. Yeni sürüm, yeni bir uygulama menüsü, yeni bir dosya yöneticisi ve HiDPI ayarlarını diğer şeyler arasında konfigüre eden bir MATE Tweak aracı sunuyor.

Bu bizim hızlı yıkımımız, daha fazla bilgi için OMG Ubuntu'nun tam yıkıklığını kontrol edin.