Amazon Alexa ile Roku Cihazınızı Kontrol Etme

Josh Hendrickson

Zaten Roku'yu uygun uzaktan kumandayla veya Google Asistan ile kontrol edebilirsiniz. Ama Echo'nuz varsa, şansınız tükendi. Roku'nun yeni bir becerisi, cihazınıza Alexa ses kontrolünü getirerek değiştiriyor.

Roku, her şeyi izlemek isteyenler için en iyi akış cihazıdır. Roku ile Amazon, Google, Netflix veya CBS, NBC veya PBS gibi en sevdiğiniz kanallar olsun, neredeyse her mağazadan filmleri ve TV şovlarını izleyebilirsiniz. Kullanımı kolay bir arayüze sahiptir ve hatta oldukça düşük fiyatlarla 4K desteği sunar.

Ancak Roku'nuzu sesinizle kontrol etmek istiyorsanız, yerleşik bir mikrofonlu veya Google asistanlı bir Roku uzaktan kumandaya ihtiyacınız vardı. Alexa kampındaki herkes dışarıda kaldı. Şimdi Roku buna yeni bir Alexa yeteneği ile hitap ediyor. Yeteneği yükledikten sonra, Roku OS 8.2 veya üstünü çalıştıran herhangi bir Roku cihazını veya TV'yi kontrol edebilirsiniz. Filmleri, uygulamaları başlatabilir ve TV'nizde Roku varsa, Ses seviyesi veya girişleri değiştirme gibi işlevleri de kontrol edebilirsiniz.

Google Asistan’a benzer şekilde, sesli komutların ad için Roku kullanması gerekir, yani Roku’ya Hulu’yu açmasını veya Rulu’da Hulu’yu açmasını söyleyin. Ve ne yazık ki, Netflix'i sesli komutlarla kontrol edemezsiniz.

Roku Alexa Beceri Nasıl Kurulur

Başlamak, başka herhangi bir Alexa becerisini yüklemek. Alexa uygulamasını aç ve sol üst köşedeki hamburger menüsüne tıkla.

“Beceriler ve Oyunlar” a dokunun.

Sağ üst köşedeki büyüteç simgesine dokunun ve Roku için bir arama yapın.

Sonuçlardan Roku seçeneğini seçin.

“Kullanmayı Etkinleştir” e dokunun.

Roku kimlik bilgilerinizi girin, “Ben robot değilim” kutusuna ve ardından “Giriş yap” a dokunun.

“Kabul Et ve Devam Et” düğmesine dokunun.

Alexa denetimini etkinleştirmek istediğiniz Roku cihazlarını seçin, ardından “Alexa uygulamasına devam et” düğmesine dokunun.

Roku'nun bağlantılı olduğu mesajını almalısınız. Alexa uygulamasına geri dönmek için X'e dokunman yeterli.

Roku Söylemeyi Unutma

Hepiniz hazırsınız, artık Roku cihazlarınızı Alexa'dan kontrol edebilirsiniz. Sadece sesli komutların komutun bir parçası olarak “Roku” demenizi istediğini unutmayın. Ama şimdi “Roku'da Showtime'ı başlat” veya “Roku'da bana aksiyon filmleri göster” diyebilirsiniz. Her zamanki gibi, aygıtlarınızı gruplandırırken Alexa en iyi şekilde çalışır, bu nedenle en yakın Yankı grubuna Roku eklemeyi düşünün.