Amazon Yankı ne kadar elektrik kullanıyor?

Alexa, Echo'nun her an dinleme sırasında hazır olmasını sağlayan her zaman dinleme yetenekleri sayesinde çok yararlı olabilir. Ama bu kolaylık size ne kadar elektrik veriyor?

Sahip olduğum süper elverişli odalarda evime yayılmış beş Yankı cihazım var ve bunları her türlü eşya için kullanıyorum: müzik, zamanlayıcılar, alarmlar, haberleri dinleme ve daha fazlası. Ancak, evinizdeki diğer cihazların ve cihazların bazılarında olduğu gibi, Echo'larınız da sürekli elektrik tüketiyor. Bu açıkça paraya mal olur, ama sadece Echo'unuzu her zaman açık tutmak ve komutlarınızı dinlemek için ne kadar para harcıyorsunuz?

Kill A Watt ölçüm cihazını kullanarak evimde bulunan ve Echo Dot, 1-gen Echo, 2nd-gen Echo, Echo Plus ve Yankı Noktadan oluşan tüm Echo cihazlarının elektrik kullanımını izledim. İşte öğrendiklerim.

İLGİLİ: Amazon Yankı Nasıl Ayarlanır ve Yapılandırılır

Bekleme Enerji Kullanımı

İşte, çeşitli Yankı cihazlarının ne zaman beklemedikleri zaman ne kadar elektrik aldıklarını gösteren bir döküntü var.

  • Echo Dot: 1,75 watt
  • 1. Gen Yankı: 2,95 watt
  • 2. Gen Yankı: 1.95 watt
  • Echo Plus: 2,4 watt
  • Yankı Spotu: 1.9-2,25 watt (ekran parlaklığına bağlı olarak)

Tabii ki, watt kendi başına hiçbir şey ifade etmiyor, ancak elektrik faturasında ne kadar elektrik harcandığını hesaplarken bunu bilmek faydalı olacaktır. Bu kullanışlı dönüştürme aracını kullanarak, günün her saatinde, ayda veya hatta yılda tam maliyeti hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Örneğin, tüm ay boyunca bekleme modunda bırakılan 2. gen Echo, kabaca 0,12 $ 'a mal olacaktır . Unutmayın, bu sizin bölgenizdeki elektrik maliyetlerine bağlıdır, fakat benim için kWh başına 0,15 dolar.

Müzik Çalma, Bilgi Alma ve Daha Fazlası

Açıkçası, bir Echo aktif olarak kullanıldığında biraz daha fazla elektrik tüketiyor, ister müzik çalıyor ya da sadece size hava durumunu söylüyor. Müzik çalarken müzik çalarımın çekiyor olduğu şeyler (müziğin hacmine göre bir aralık olarak görüntülenir):

  • Echo Dot: 2.1-2.4 watt (ortalama 2,25 watt)
  • 1.-Gen Yankı: 3.1-3.4 watt (ortalama 3,25 watt)
  • 2. Gen Yankı: 2.4-3.4 watt (ortalama 2,9 watt)
  • Echo Plus: 3,0-4,3 watt (ortalama 3,65 watt)
  • Yankı Noktası: 2,6 – 3,2 watt (ortalama 2,9 vat ve ekran parlaklığı en düşük)

Bu, aylık maliyetinize biraz daha fazla ekler, ancak çok fazla değil. Örnek olarak, müzik çaldığımı ve 2.-gen Echo'mda günde ortalama 1,5 saat boyunca başka şeyler yaptığımı varsayalım. Bir ay sonra, bu bana 0.22 $ civarında mal olacaktı – daha fazla değil.

Açıktır ki, Echo Dot'un düşük enerji kullanımından da görebileceğiniz gibi, bu küçük kardeşlerden birine sahipseniz daha az ödersiniz. Ama tam boyutlu bir Yanko bile elektrik faturanızda bir tadilat yapmaz.