Amazon'da Varsayılan Kredi Kartı Nasıl Değiştirilir (Ve Listeyi Temizleyin)

Amazon, eski ödeme yöntemlerinizi hesabınızda, hatta süresi dolmuş olsa bile tutar. Süresi dolmuş bir kart, varsayılan ödeme yönteminiz olarak listelendiğinden ödeme reddedildiyse, bunun ne kadar sinir bozucu olabileceğini biliyorsunuz. Varsayılan kartınızı Amazon'da nasıl değiştireceğiniz ve tüm eski, kullanılmamış olanları nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

İnternet sitesinde

Amazon'a gidin ve Hesabınıza gidin> Hesabınız.

Ardından, “Ödeme Seçenekleri” ayarını seçin.

Hesabınıza şu anda bağlı tüm ödeme yöntemlerinin bir listesini göreceksiniz. Çok şeyim var ve yaklaşık yarısı doldu.

Süresi dolmuş bir ödeme yöntemini (veya artık kullanmadığınız bir dosyayı) kaldırmak için, ödeme yöntemi ayrıntılarını genişletmek için aşağı doğru bakan küçük oku tıklayın ve ardından “Sil” düğmesini tıklayın.

“Silmeyi Onayla” düğmesine tıklayın ve bu yöntem listeden silinecektir.

Git ve eski kartları kaldır. İşte benim (daha sıradan) listem.

Artık hesabınızdaki kartların listesi çok daha iyi görünüyor, varsayılan ayarları değiştirmenin zamanı geldi. Sol taraftaki kenar çubuğunda, “1 Tıklama Ayarları” bağlantısını tıklayın.

Listenin en üstünde, varsayılan ödeme ve adres seçeneklerinizi görürsünüz. 1 Tıklama tercihlerinize bakmanıza rağmen, aynı varsayılan ödeme yönteminin Alexa, Kindle ve diğer dijital satın alımlar için de kullanıldığını unutmayın.

Varsayılan ödeme yönteminizi iki yoldan biriyle değiştirebilirsiniz. Daha sonra sayfada listelenen başka bir ödeme yöntemi görürseniz, varsayılanı yapmak için bu yöntemin sağındaki “Varsayılan Yap” düğmesini tıklayabilirsiniz. Bunu yaparsanız, bu yönteme eklediğiniz takma ad ve gönderim yöntemi de varsayılanlar haline gelir.

Alternatif olarak, yalnızca varsayılan ödeme yöntemini değiştirmek ve bu diğer şeyleri yalnız bırakmak isterseniz, geçerli varsayılanınızı içeren bölümde "Ödeme Yöntemi" nin yanındaki "Değiştir" bağlantısını tıklayın. Ayrıca, hesabınızla henüz ilişkilendirilmemiş yeni bir kart eklemeniz gerekiyorsa bunu da yapmak isteyeceksiniz.

Kullanmak istediğiniz kartı seçin veya yeni bir tane eklemeniz gerekiyorsa “Yeni Kart Ekle” ye tıklayın ve ardından “Devam Et” düğmesine tıklayın.

Şimdi, bir sipariş verdiğinizde, Amazon'un kullanmayı deneyeceği kart bu.

Mobil Uygulama ile

Amazon mobil uygulamasını açın, menü simgesine ve ardından “Hesap” ayarına dokunun.

“Ödeme Seçeneklerini Yönet” girişini seçin ve hesabınıza bağlı olan tüm kredi kartlarının bir listesini görürsünüz. Bir ödeme yöntemini kaldırmak için, bu yöntemin altındaki “Sil” düğmesine dokunun. Yeni bir yöntem eklemek için “Ödeme Yöntemi Ekle” seçeneğine dokunun.

Varsayılan ödeme seçeneğini değiştirmek için Ödeme Seçeneklerini Yönetin sayfasının en altına gidin ve ardından “1-Tıklama Ayarları” bağlantısına dokunun.

Hesabınızla ilişkilendirdiğiniz tüm adreslerin bir listesini görürsünüz ve her adresin kendi varsayılan ödeme yöntemi vardır. Varsayılan adresinizi değiştirmek için “Varsayılan Yap” düğmesine dokunun. Varsayılan ödeme yöntemini değiştirmek için ödeme yöntemine dokunun (ya da değilse, “Bir Ödeme Yöntemi Seç” seçeneğine dokunun).

Kullanmak istediğiniz kredi kartını seçin veya yeni bir tane ekleyin ve ardından “Devam” düğmesine basın.

Bundan sonra, Amazon'un varsayılan olarak kullanmaya çalışacağı kart bu.