Amazon'un Yeni Parça Bulucu Aracı PC'nizi Yükseltmenize Yardımcı Olur

Masaüstü PC'nizi yükseltmek düşündüğünüz kadar zor değildir, ancak daha zor kısımlardan biri doğru olanı seçmektir. 1000 dolarlık bir makine için uyumluluk çakışmaları korkutucu olabilir. Amazon en son özelliğine yardımcı olmak istiyor.

Yeni “Parça Bulucu”, PCPartPicker gibi üçüncü parti araçlara tamamen benzer, doğrudan Amazon'un sınırsız ürün listelerine entegre olma avantajına sahiptir. Ancak bu daha kapsamlı araçlardan farklı olarak, Amazon'un şu anda yalnızca destekleyici yükseltmeleri değil, tümüyle sistem geliştirmeleri sağlandı. Öğe açıklamasında “Buna uyduğundan emin olun” u tıklamanız gerekir, ardından parçanın uyumlu olup olmadığını kontrol etmek için mevcut bir dizüstü bilgisayarın veya masaüstünün modelini veya seri numarasını girin. Markayı ve modeli seçtikten sonra, listenin üzerindeki bir çubuk size sonuçları gösterecektir.

Neyse, teori bu. Şu anda sistem tüm PC donanım bileşenlerinde görünmüyor ve büyük markaların parçalarında bile biraz kabarık. Örneğin, bir Samsung 850 SSD için Parça Bulucu’ya ThinkPad T450'lerime girdikten sonra, araç “Bu öğenin bilgisayarınıza sığdığından emin değiliz” diyor. tam boyutlu bir dizüstü bilgisayar… ve tam da bu geliştirmeyi How-To Geek'te yaptım ve belgeledim.

Amazon'a karşı dürüst olmak gerekirse, bu yepyeni bir özellik ve bazı diş çıkarma sıkıntıları olması zorunluluğu var. Daha az dürüst olmak gerekirse, otomobil tutkunları, aynı genel hat boyunca çalışan Amazon'un otomobil parçaları aracıyla da benzer sorunlar yaşadıklarını belirtti. Şimdilik, özellikle bilgisayarınızı sıfırdan inşa ediyorsanız, yeni parçalarınızın çalışacağından emin olmak için daha kapsamlı çevrimiçi araçlarla muhtemelen iki kez kontrol etmelisiniz.

PCGamer ile