Android, Hızlı, Güvenli Web Girişleri için FIDO2 Sertifikası Aldı

Biyometrik doğrulama kullanarak bankacılık ve kredi kuruluşları gibi mobil uygulamalara uzun zamandır giriş yaptınız, ancak FIDO2 sertifikaları ile aynı kolaylık, tüm Android cihazların yarısından fazlasında web'e geliyor.

Senaryoyu biliyorsunuz: belirli bir uygulamaya giriş yaptıktan sonra – örneğin bankanız gibi – gelecekteki durumlarda parmak izinizi kullanarak giriş yapma seçeneği sunar. Etkinleştirirseniz, bu noktadan itibaren oturum açmak için telefonunuzun parmak izi okuyucusuna dokunmanız yeterlidir; bu harika.

Bu sadece kolaylık sağlamak için hoş değil aynı zamanda çok daha güvenli. Parmak izi bilgileri cihazınızda yerel olarak depolandığından ve bulutta bulunmadığından, neredeyse hiç bir zaman riske girme şansı yoktur. Şimdi, bu aynı işlevsellik, Android 7.0 ve üstünü çalıştıran Android cihazlarda web'e geliyor.

Desteklenen tüm cihazlarda bir Google Play Hizmeti güncellemesi gerektirecek ve Google Play Store'dan çıkacak. Bunun da ötesinde, web geliştiricilerin bu özelliği de etkinleştirmeleri gerekir, bu nedenle giriş yaptığınız tüm sitelerdeki geçitten geçmesini beklemeyin. Bebeğin merdivenleri biliyor musun?

Cihazınızda parmak izi tarayıcısı yoksa, bu aynı zamanda PIN veya kalıp girişleri gibi diğer güvenli giriş formlarıyla da çalışır. Ve hepsi web'de olduğu için, kullanıcılar bir uygulamadan parola gerektirmeyen girişler ayarlayabilecek ve web'de de çalışabilecektir (ve tersi).

Her gün gerçek bir şifre-az geleceğe yaklaşıyoruz. Bekleyemem

Globalnewsire