Android ile USB Flash Sürücüsü Nasıl Kullanılır

Modern Android cihazların çoğu zorunlu depolama seçeneklerine sahip olmasa da, telefonunuzla birlikte bir flash sürücü kullanmanız gereken zaman da gelebilir. Neyse ki, bu kolay — Android, harici sürücüleri destekliyor.

Durumunuza bağlı olarak, Android'de bir flash sürücüye erişmenin birkaç farklı yolu vardır. Ama hepimiz hakkında konuşacağız, o yüzden başlayalım.

Bir Flash Sürücüyü Telefonunuza Bağlama

Flash sürücüyü telefonunuza nasıl bağlarsanız, telefonunuzun USB bağlantı noktası türüne (USB-C veya Mikro USB) bağlıdır.

İLGİLİ: iPhone'unuzla birlikte bir USB Flash Sürücü Nasıl Kullanılır?

Telefonunuzda USB-C varsa

Yeni teknolojinin zirvesindeyseniz ve USB-C bağlantı noktasına sahip modern bir telefona sahipseniz, birkaç basit seçeneğiniz vardır. Yeni bir flash sürücü için pazardaysanız, hem USB-C hem de A bağlantılarıyla bir tane satın alabilirsiniz. Bunlar gittikçe daha verimli hale geliyor ve aynı sürücüyü bir adaptöre ihtiyaç duymadan bilgisayarınızda ve telefonunuzda kullanabilirsiniz.

Cidden, işte bu: sadece telefonuna tak ve gitmene sevindim.

Zaten bir geleneksel USB Tip A flash sürücünüz varsa, bir A'dan C'ye adaptöre ihtiyacınız olacaktır. Sadece birkaç dolar için Amazon'dan alabilirsin.

Uygun bağdaştırıcıya sahip olduğunuzda, sürücüye atmanız ve telefonunuza takmanız yeterlidir.

Telefonunuzun Mikro USB'si varsa

USB-C ile olduğu gibi, piyasada yeni bir modele sahipseniz, bir micro USB flash sürücü satın alabilirsiniz, ancak bunlar neredeyse aynı değildir. Aslında, bu kadar sınırlı seçeneğiniz olacak, daha geleneksel bir USB-A sürücüsü ve bir adaptör elde etmenin en iyi yol olduğunu düşünüyoruz.

Adaptör için bir USB OTG kablosuna ihtiyacınız olacak. Bu kablonun bir tarafında bir erkek mikro USB konektörü, diğerinde dişi USB A jakı vardır. Flash sürücünüzü USB A jakına takın ve adaptörün diğer ucunu telefonunuza takın. Onları Amazon'dan ucuza alabilirsin – etrafta olmak harika.

Android'de Flash Sürücüye Nasıl Erişilir?

Ne tür bir sürücü veya telefon kullandığınıza bakılmaksızın takıldıktan sonra sürücünün bağlı olduğuna dair bir bildirim almanız gerekir .

Sürücü düzgün şekilde biçimlendirilmemişse, bunu bildiren bir bildirim alırsınız. Neyse ki, bu hakkınızı telefonunuzdan alabilirsiniz – biçim ekranına atlamak için bildirime dokunmanız yeterlidir.

Not : Biçimlendirmenin sürücüyü tamamen sildiğini unutmayın, böylece hedef bir şeyden kurtulmak ve telefonunuzun üzerine ise, biçimlendirmek iyi bir fikir değildir. Bunun yerine, verileri sürücüden bilgisayarınıza kopyalamanız, sürücüyü doğru biçimlendirmeniz ve ardından verileri tekrar kopyalamanız gerekir.

Flash sürücünüz düzgün şekilde biçimlendirilmişse, bildirime dokunduğunuzda, sürücünün içeriğiyle telefondaki yerel olarak depolanmış gibi etkileşimde bulunabileceğiniz dosya gezgini açılır.

Öğeleri uzun süre basabilirsiniz ve bunları yerel olarak yaptığınız gibi kopyalayıp / kesip flash sürücüye yapıştırabilirsiniz. Hiçbir şey yok.