Android Telefonunda QR Kodlarını Tarama

QR kodları bir zamanlar olduğu kadar üretken olmayabilir, ancak bilgileri hızla paylaşmak için hala oldukça kullanışlıdır. Sorun şu ki, birini nasıl tarayacağımız her zaman net değil. Android kullanıcısıysanız, işte sıska.

En Kolay Yol: Asistandaki Google Lens'i kullanın

Bunu fark etmeyebilirsiniz, ancak telefonunuzda Google Asistan varsa, doğrudan QR kodlarını doğrudan telefonunuza taramak için hızlı, kolay ve yerel bir yönteminiz vardır.

İlk önce, Yardımcısı görmek için ana ekran düğmesine uzun basın.

Asistanınızın hangi sürümüne bağlı olarak, Asistan açılır açılmaz Lens düğmesinin sağ tarafında olabilir . Ancak, büyük olasılıkla, sesli komut dinlemesini engellemek için üzerine dokunmanız gerekir. Sadece renkli noktalara dokunun.

Dinlemeyi bıraktıktan sonra yeni seçenekler kullanılabilir: Mikrofonun solundaki lens, sağdaki klavye. “Lens” düğmesine dokunun.

Lens'i ilk kez kullanıyorsanız, etkinleştirmeniz gerekir. Sadece talimatları izleyin ve ardından kamera erişimine izin verin. İlk çalıştırmada, Lens ile yapabileceğiniz şeyleri hızlıca anlatacaksınız.

Sadece kaydırın ve QR'yi kamera görüntüsüne getirin. Birkaç saniye içinde size QR'nin ne olduğunu gösterecek – yürütmek için sadece üzerine dokunun. Bu nedenle, test örneğimizde QR düğmesine dokunarak howtogeek.com adresine gidin.

Basit.

İkinci Seçenek: Google Lens Uygulamasını Kullanın

Bazıları bunun aslında birinci seçenekten daha kolay olduğunu iddia edebilir ve buna göre diyorum ki… belki. İlk seçeneğin daha kolay olduğunu düşünmemin tek nedeni telefonunuzda zaten var – hemen hemen bütün modern Android telefonlar Assistant ile birlikte geliyor, bu yüzden başka bir uygulama kurmanıza gerek yok.

Ama diğer uygulamaları kurmak üzereyseniz, işte başlıyorsunuz.

Öncelikle, Google Play Store'u ateşleyin ve Google Lens sayfasını açın. Şu kötü çocuğu yükle.

Kurulduktan sonra, izinleri ve neyi vermemiz gerekir (zaten Yardımcısı içinde yapmadığınızı varsayarak).

Oradan, sadece QR kodunuzu tarayın.

Yapıldı ve yapıldı. Ne zaman bir QR taraması gerektiğinde, Lens'i ateşleyin ve tamamlayın. Çok hızlı.