Android Telefonunuz Kapalı veya Rahatsız Etmeyin Alarm çalışır mı?

Telefonunuz kapalıyken alarmınızın çalışmaya devam edeceğini varsaymak saçma olabilir, ancak bu şekilde çalışmak için çok sayıda telefon kullanılır. Aslında, bazı Android cihazlar hala var.

Telefonum Kapanırsa Alarmım Çalışır mı?

Muhtemelen değil.

Bazı Android telefonlar, yatağa gitmeden önce kapatırsanız, telefonunuzu otomatik olarak belirli bir süre sonra otomatik olarak açan bir özellik sunar. Bu özelliği sunan üreticiler büyük ölçüde değişir ve bu noktada ölmekte olan bir özellik gibi görünmektedir. Telefonunuz varsa, bunu Ayarlar> Zamanlanmış Güç Açık ve Kapalı olarak bulabilirsiniz . Geceleri telefonunuzu kapatmak isterseniz oldukça hoş bir araçtır.

İLGİLİ: iPhone'unuz Kapalı, Sessiz veya Rahatsız Etmemeniz durumunda Alarm Çalışır mı?

Tabii ki, çoğu insan, telefonla geçen telefon günlerinde olduğu gibi yatmadan önce telefonlarını kapatmayı rahatsız etmiyor. Çoğu telefon haftada bir kez tek bir reboot almak için şanslı. Bu, eğer şarj cihazınızı takmayı unutursanız (veya gücünüz bir gecede söner), alarmınız biraz endişe verebilir.

Bu nedenle, telefon modeliniz, bir sonraki alarmdan önce telefonu otomatik olarak açan bir özelliğe sahip olsa da, telefonunuzu şarj etmeyi unutursanız ve bir gecede ölürse size yardımcı olmaz. Kendi başınıza uyanmaya kalacaksınız, ki çoğumuz için oldukça korkutucu.

Ayrıca, Android'in “sessiz” ayarlarının kafa karıştırıcı olabileceğine de dikkat çekmek gerekir – zil sesini tamamen kapatabilirken, yalnızca çağrıları ve (belki) mesajları susturur. Gerçek "sessiz" mod için, bazen Android'de kafa karıştırıcı olan Rahatsız Etmeyin seçeneğini kullanmanız gerekir.

İLGİLİ: Android'in Rahatsız Etmeyin “Rahatsız Etme” Ayarları, Açıklamalı

Telefonum Rahatsız Etme Modunda Olmasa Alarmım Kapalı Olacak mı?

Olabilir.

Rahatsız Etmeyin söz konusu olduğunda Android, oldukça ayrıntılı ayarlamalar sunar. Çoğu telefonda sesli uyarı verilip verilmeyeceğine karar verebilirsiniz.

Bu ayarları kontrol etmek için bildirim gölgesini aşağıya çekin ve ardından Rahatsız Etmeyin simgesini bulun (bazı telefonlarda gölgeyi iki kez aşağıya çekmeniz gerekebilir). Ayarlarına doğrudan gitmek için o simgeye uzun basın.

Buradan, alarmların Rahatsız Etmeyin'i atlamasına izin vermek gibi özel istisnalar ayarlayabilirsiniz. Telefonunuzun üreticisine ve Android sürümüne bağlı olarak, açık ve kesin menüler biraz farklı olabilir, ancak bu kural mevcutsa Rahatsız Etmeyin menüsünde bir yerde olacaktır.

Diğer Hatırlatmalar ve Zamanlayıcılar Hakkında Ne?

Zamanlayıcılar ve hatırlatıcılar (takvim etkinlikleri vb.) Android'deki alarmlarla aynı kategoriye girmez. İsterseniz, Rahatsız Etmeyin ayarlarını atlamak için hatırlatıcılara veya etkinliklere izin vermeyi veya izin vermeyi seçmeyi tercih edebilirsiniz.

Bu şekilde Rahatsız Etmeyin açıkken takvim olaylarını veya hatırlatıcıları susturmayı seçebilir, ancak yine de alarmlara veya üçünün herhangi bir karışımına izin verebilirsiniz.