Android'de Gmail'in Akıllı Oluşturmasını Nasıl Kapatırım?

Google, Smart Compose'u Pixel telefonlardan diğer birçok Android akıllı telefona genişletti. Ve kullanışlı olsa da, öneriler kapalıysa can sıkıcı olabilir. Sevmiyorsanız, kapatmak basit bir işlemdir.

Smart Compose Sizin İçin Cümlenizi Tamamlayacak

Smart Compose, Smart Reply ile karıştırılmamalıdır. Smart Reply, aldığınız e-postayı inceler ve uygun olan hızlı cevapları önerir. Yarın bir toplantı isteyen bir e-posta, “bu harika olurdu” şeklinde bir Akıllı Yanıt önerisine yol açabilir.

Smart Reply in Gmail

Smart Compose, diğer taraftan, aktif olarak yazdığınız e-posta içindir (bu gönderinin başlık resmine bakın). Steroidler üzerinde Swiftkey gibi bir şey olarak düşün. Fakat fark şu ki, Swiftkey yazacağınız bir sonraki kelimeyi tahmin etmeye çalışır ve Smart Compose cümlenizin geri kalanını tahmin etmeye çalışır. Girdiyseniz, “l için özgürüm” Smart Reply, “cumartesi günü serbest kal” önerisinde bulunabilir.

 

Ancak, herkes öngörülü metnin hayranı değildir; belki de onu sinir bozucu, müdahaleci bulursunuz ya da yazma tarzınıza yeterince uymuyor. Neyse ki, Google Smart Compose'u kapatmak için basit bir işlem sağladı.

Akıllı Oluşturma Nasıl Kapatılır

Gmail Android Uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki hamburger menüsüne dokunun.

“Ayarlar” a dokunun.

Bir e-posta hesabına dokunun (bu işlemi her e-posta hesabı için tekrarlamanız gerekir).

Smart Comose seçeneğine ilerleyin ve işaretini kaldırmak için kutuya dokunun. İsterseniz burada Akıllı Yanıt'ı da devre dışı bırakabilirsiniz.

Ve bitirdiniz, artık Akıllı Oluştur önerilerini görmemelisiniz. Daha fazla e-posta hesabınız varsa, işlemi onlar için tekrarlayın. Ve sonuçta Akıllı Oluşturma önerilerini istediğinize karar verirseniz, yukarıdaki seçeneği yeniden kontrol etmeniz yeterlidir.