Android'de Google Clock'ta Rutinleri Ayarlama

Android telefonunuz çalar saat ise, çok daha akıllı hale getirebilirsiniz. Google'ın Saat uygulamasında artık sabahları uyandığınızda akıllı evinizi kontrol edebilen veya tercih ettiğiniz sesi çalabilen Google Asistan destekli rutinler bulunmaktadır.

Google Ana Sayfası Olmadan Rutin Olun

Belki de alarmlardaki en önemli sorun, birden çok kez ertelemeleri kolay olmalarıdır. Ve siz bilmeden önce geç kalıyorsunuz, kahvaltıyı atlıyorsunuz ve bir dizi yeşil ışığın olmasını umuyorsunuz, böylece bu hafta beşinci gün işe geç kalmayacaksınız.

Smarthome rutinleri bu soruna yardımcı olabilir; Aslında, otomasyon hala smarthome'ların gerçek süper gücüdür. Bir sabah rutini ile bir ses asistanı sizi selamlayabilir, ışıkları açabilir, gölgeleri artırabilir ve haberleri okumaya ya da müzik dinlemeye başlayabilir. Alarmı erteleseniz bile, pırıl pırıl ışıklar ve müzik uyanmanıza yardımcı olur.

Ancak bir Google Home, Lenovo Smart Clock veya Amazon Echo'ya sahip değilseniz veya yatak odanızda böyle bir cihaz istemiyorsanız, rutinin herhangi bir ses bölümünden kaybedersiniz. Android kullanıyorsanız, Google Saat'in alarm özelliğindeki bir güncelleme sayesinde yatak odanızda Google Ana Sayfası olmadan yordamlar çalıştırabilirsiniz. Ve kullanımı oldukça basittir.

Ne yazık ki, bu özellik iPhone'da bulunmayan Google Clock uygulamasının bir parçasıdır. Bunu yapmak için bir Android telefona ihtiyacınız var.

Google Saat Alarmlarınıza Rutin Nasıl Eklenir?

Bir rutin eklemek için Google Clock uygulamasını açın ve ekranın üstündeki “Alarmlar” a dokunun.

Kullanmak istediğiniz mevcut bir alarmınız varsa, aşağı okuna dokunun. Aksi takdirde, yeni bir alarm oluşturmak için artı sembolüne dokunun.

Her iki durumda da, şimdi “Google Asistanı Rutini” adında bir seçenek görmelisiniz. Belirli bir alarma bir rutin eklemek için “Google Asistan” rutininin sağındaki “+” düğmesine dokunun.

Bu seçeneği görmüyorsanız, Google Arama’da Google Asistan’ı ayarlamanız gerekir. Bir sonraki bölüme atlayın ve kurulum talimatlarını izleyin.

“Rutin Ayarla” düğmesine dokunun.

Google Asistan'a ne istediğinizi söylemek için ekrandaki seçenekleri kullanın. “Işıkları, fişleri ve daha fazlasını ayarla”, “Termostatı ayarla”, “Hava durumunu söyle” veya “Bugünün hatırlatıcılarını söyle” gibi istediğiniz seçenekleri kontrol edin. Ayrıca, “Siparişi değiştir” seçeneğine de dokunabilirsiniz. olayların sırası, örneğin, gidip gelen bilgileri hava durumu öncesi okunan hale getirmek için.

Google Asistan bittiğinde, haberler, podcast'ler, sesli kitap ya da hiçbir şey oynatamaz. Tercihinizi belirlemek için “Ve sonra oynat” ın altındaki bir seçeneğe dokunun.

Telefonunuzu düzenli olarak susturursanız, en üstteki "Medya ses seviyesini ayarla" seçeneğini de işaretlemelisiniz, aksi takdirde telefonunuzun sesi kapalı olduğundan hiçbir şey duymayabilirsiniz.

İşiniz bittiğinde ekranın sağ üst köşesindeki onay işaretine dokunun.

Google Asistan'a kilit ekranınıza erişim vermek için “İzin Ver” e dokunun. Bu, Yardımcısı telefonunuz telefonunuz kilitliyken bile rutin oynatmanızı sağlar.

Hazırsınız! Alarmın çaldığında, her şey eskisi gibi başlayacak. Ancak, alarmı kapattığınızda, rutininiz devreye girecektir.

Hiçbir şey duymuyorsanız, telefonunuzun medya sesi muhtemelen susturulur. Rutini değiştirin ve bu sorunu önlemek için “Medya Sesini Ayarla” seçeneğini etkinleştirin.

Google Asistan Rutinlerini Saat İçinde Etkinleştirme

Seçeneği Saat uygulamasında göremiyorsanız, etkinleştirmek için bu talimatları izleyin.

Google Arama'yı açın ve istendiğinde, Google Asistan'ı ayarlamak için Evet'e dokunun. Bu mesajı görmüyorsanız, “Diğer” ve ardından “Ayarlar” a dokunun.

Ayarlar ekranında “Google Asistanı” üzerine dokunun.

“Asistan” sekmesine dokunun, aşağı kaydırın ve “Asistan aygıtları” altındaki “Telefon” öğesine dokunun.

Geçişe dokunarak “Google Asistanı” seçeneğini etkinleştirin.

Google Asistan'ın kurulumunu tamamlamak için tüm istemleri izleyin. İşiniz bittiğinde, Alarm uygulamasına geri dönün ve rutinlerinizi ayarlayın.