Android'de Varsayılan Dijital Asistanınız olarak Alexa Ayarlama

Evinizin etrafında Amazon Echo'larınız varsa ve dijital Asistanınız olarak Alexa'ya güveniyorsanız, iyi haberlerimiz var: Artık Android'de varsayılan dijital asistanınız olarak Alexa'yı ayarlayabilirsiniz. İşte sıska.

Bilinmesi Gerekenler

Öyleyse işte şu: Google Asistan'dan başka bir şeyi varsayılan dijital asistanınız olarak ayarlayabilirsin, ancak sesinizi kullanarak bunu başlatamazsın – “OK Google” diyerek hala Google Asistan'ı getirir. Aynı kural Pixel 2 telefonlarındaki sıkıştırma işlevi için de geçerlidir.

Ne işe yarar ayarı değiştirerek Bununla birlikte, ev düğmesine uzun basarak bu yüzden bunu yapmak olduğu hakkında Yardımcısı yerine Alexa getirir. Elbette, bu mükemmel bir çözüm değil – Google Asistan'dan uzaklaşmak istiyorsanız, hiçbir şeyden daha iyi.

Android'deki Varsayılan Dijital Asistan Nasıl Değiştirilir?

Dijital asistanınızı değiştirmek istiyorsanız, oldukça basit. Varsayılan Uygulamalar menüsünde bir seçenek olarak bulacaksınız. Ancak, bu noktaya ulaşmak, hangi Android sürümünü kullandığınıza bağlı olarak biraz farklıdır.

Bunun sadece Alexa için değil, tercihinizse Cortana'yı varsayılan olarak belirtebildiğini de belirtmek gerekir.

Hisse Android 8.x

Örneğin Android Pixel (8.x) kullanan Pixel telefon gibi modern bir telefon kullanıyorsanız, varsayılan uygulama menüsünün işletim sisteminin eski sürümlerinden çıktığını görürsünüz.

Öncelikle bildirim gölgesini aşağı çekerek ve çark simgesine dokunarak Ayarlar'a gidin. Ardından aşağı kaydırın ve “Apps & Notifications” e bir dokunuş verin.

En aşağıya ilerleyin, “Gelişmiş Seçenekler” bölümünü genişletin ve ardından “Varsayılan Uygulamalar” seçeneğine dokunun.

“Assist & Voice Input” ayarına dokunun.

Bu menüde, en üstteki giriş – “Assist App” – varsayılan asistanınızı belirleyeceğiniz yerdir.

En sevdiğin şeyi seç ve git.

Hisse Android 7.x (ve aşağıda)

Android'in biraz eski bir sürümüne sahip bir telefon kullanıyorsanız (ancak Google Asistan'a erişebilen bir tanesi kullanıyorsanız), menüler biraz farklıdır.

Bildirim gölgesini aşağı çekerek ve dişli simgesini tıklatarak Ayarlar menüsüne gidin. Ardından, “Uygulamalar” seçeneğine dokunun.

Uygulamalar menüsünde, sağ üst köşedeki dişli simgesini tıklayın. Bu, varsayılan ayarları bulacağınız Uygulamaları Yapılandır sayfasını açar. “Assist & Voice Input” seçeneğine dokunun

 

“Assist App” e dokunun ve favorinizi seçin.

 

Samsung Galaxy Android

Samsung Galaxy telefonları, Android'in değiştirilmiş bir sürümünü kullanıyor, bu yüzden işler biraz farklı bir şekilde ortaya konuyor. İyi haber şu ki, dijital asistanı değiştirmek tüm modern Galaxy telefonlarında (S7'den S9'a ve aradaki her şeyden) aynı.

Öncelikle bildirim gölgesini aşağı çekin ve Ayarlar menüsüne gitmek için çark simgesine dokunun. Oradan, “Uygulamalar” girişine dokunun.

Uygulamalar menüsünde, sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun, ardından “Varsayılan Uygulamalar” ayarını seçin.

“Aygıt Yardımı Uygulaması” girişine dokunun ve bir sonraki ekranda “Aygıt Yardımı Uygulaması” na dokunun.

Tercih ettiğiniz dijital asistanı seçin.

İşte buyur. Sadece ses seçeneği sunmasa da, tercih ettiğiniz dijital asistanı Android'de değiştirmek oldukça kolaydır.