Android'deki Yenilikler, 1-7 Mart 2019

Icons from Uxpin

Android dünyasında işler hızla ilerliyor. Dışarıda pek çok cihaz, tonlarca gelişme ve bolca hata var. Bu, 1 Mart – 7 Mart 2019 tarihleri arasında Android'deki en büyük hikayelere haftalık bakışınız.

Vivo, Meizu, Oppo ve Motorola'dan Yeni Cihazlar

Yeni cihazlar genellikle Android için oyunun adıdır; yeni şeyler her zaman ortaya çıkar. Bu hafta dört kişi vardı: Vivo ve Meizu’dan bir kaç tuhaflık, Oppo’nun pop-up kamerası olan orta seviye bir cihaz ve Motorola’nın Google Fi için yeni bir elyafı.

Oyuncular için Vivo IQOO

Vivo burada eyaletlerde iyi bilinen her şey değildir, ancak bu Çinli şirket çılgın kavramları mobil sahneye getirdiği için iyi bilinmektedir. En yeni alt markası IQOO – görünüşe göre I Quest On and On'u temsil ediyor – oyuncular için bir tanesi. 6,4 inçlik bu ahize, Snapdragon 855 yonga seti, 12 GB RAM barındırıyor ve sadece 45 dakika içinde tam bir şarj sağlayabiliyor. Fındık.

Engadget'ta bu ahize hakkında daha fazla bilgi edinin.

Meizu Çin Notu 9

Vivo gibi, çoğu ABD milleti Meizu'ya pek aşina değil. Fakat Çin'de çok büyükler ve uygun donanımlar getirdikleri için biliniyorlar. Tabii ki yeni Not 9 , diğer Not 9 ile karıştırılmamalı – orta seviye bir ahizeden daha fazla, ancak 6,2 inç FHD ekran, Snapdragon 675, 4 veya 6 GB RAM ve 64 veya 128 GB depolama seçenekleri

XDA'da Meizu Note 9 hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bir Popup Selfie Cam ile Oppo F11 ve… MicroUSB Bağlantı Noktası

Çin telefon trendine sadık kalan Oppo, bu hafta yeni F11 modelini düşürdü, bu da bazı katil özellikleri ve bir de aptalca özelliği ile geliyor. Tasarımın kendisi, açılır selfie kamerası sayesinde neredeyse uçtan uca bir ekrana sahip, ancak bağırsaklar da perişan değil. MediaTek Helio P70 işlemciye, 6 GB RAM'e ve 6,5 inç FHD + ekranı altında 128 GB depolama alanına sahip.

Dezavantajı? Mikro USB üzerinden şarj olur. Oppo F11'in sıskalığını 9 – 5Google'da alabilirsiniz.

Google Fi için Motorola G7

Motorola telefonları, bir zamanlar olduğu kadar sahneye çıkmadıkça sahneye varamayabilir, ancak şirket para için çok fazla para harcayan kesinlikle katil bütçeli el cihazları piyasaya sürüyor. G7 farklı değil – bu 299 dolarlık Google Fi telefon, 6,2 inç FHD + panel, Snapdragon 632, 4 GB RAM, 64 GB dahili depolama (artı bir SD kart yuvası), 15 watt turboşarj ve Android ile gerçekliğini koruyor Kutudan çıkar. İyi şeyler.

Daha fazla bilgi için Google Fi’yi inceleyin.

Huawei, Nokia ve Samsung'dan Cihaz Güncellemeleri

Dışarıda çok fazla cihaz olduğu için, cihaz güncellemeleri oldukça sık gerçekleşiyor.

 • Huawei Android Pastayı Mate 10 Pro'ya itti. (Android Polisi)
 • Nokia, kamera yüklü 9 Pureview için sıfır günlük bir güncelleme yaptı. (9to5Google)
 • Samsung ayrıca, S10 ailesindeki (Android Police) kamera ve parmak izi okuyucusunu geliştirmek için bir günlük güncelleme yaptı.

Diğer Yazılım Güncellemeleri: S10'daki Netflix HDR, Pocket Casts 7, Nova 6.1 ve Daha Fazlası

Bu hafta, Netflix, Pocket Casts, Nova Launcher ve Google’dan bir kaç isim verdiğini belirten birkaç iyi yazılım duyurusu gördüm. İşte hızlı ve kirli.

 • Pocket Casts tamamen yeniden tasarlanmış bir arayüz ile sürüm 7'ye çarptı. (9to5Google)
 • Nova Launcher 6.1 Beta birkaç yeni özellikle piyasaya sürüldü. Şahsen bunun süper havalı olduğunu düşünüyorum çünkü Nova'daki uygulama içi metinlerde TeslaCoil ile de çalışıyorum. (TeslaCoil Apps)
 • Netflix, Galaxy S10 ailesi için HDR desteği ve Galaxy M için HD desteği (Android Police) ekledi.
 • Tasker, resmi olmayan şeyleri yapmak için resmi özelliği kullanabilmeniz için Bixby düğmesine yeniden ekleme desteği ekledi. (XDA Geliştiricileri)
 • Özelleştirme seçeneklerini Galaxy telefonlarına getiren Samsung Good Lock, en yeni el cihazlarındaki One UI'yi destekleyecek şekilde güncellendi. (XDA Geliştiricileri)
 • Google, Android ve iOS genelinde 43 eyalette dijital rehberli restoran rezervasyonu için Duplex teknolojisini piyasaya sürdü. Bu oldukça büyük bir anlaşma. (Google Blog)
 • Google, Asistanı getirmek için “Tamam Google” kullandığınızda Android kilit ekranını güvenli hale getirdi (ve daha az kullanışlı). (Nasıl yapılır?)
 • Oyuncular, yeni bir Google Play girişimi sayesinde reklamları izleyerek oyun içi kredi kazanabilirler. (Engadget)
 • Google Hangouts resmi olarak Wear OS'den kaldırılmıştır. Huzur içinde yatsın. (Android Polisi)
 • Android Q, bulunmasa da resmen kök saldı. Mesela. Vay. (John Wu / Twitter)

Diğer Haberler: Hatalar ve Daha Fazlası

Dışarıda yüzen şeylerin her zaman olasılıkları vardır ve biter – ilginç şeyler ya da hiçbir yere sığmayan şeyler. İşte bu hafta en ilginç bulduğumuz şey.

 • Android TV, Fotoğraflar'a yabancılara tam erişim sağlayan büyük bir hata yaşadı. Google, burada tam olarak ne olduğunu anlamaya çalışırken, Android TV’deki Fotoğrafları devre dışı bıraktı. Bu hikaye delilik. (Engadget)
 • Meizu'nun CEO'su, Indiegogo’yu çöktükten ve yaktıktan sonra portless telefonunun “tanıtım amaçlı dublör” olduğunu söyledi. Bana biraz gölgeli geliyor ama her neyse. En azından fon hedefine ulaşamadı. (Sınır)
 • Anlaşılan, Samsung Galaxy cihazları diğer markalardan daha hızlı değer kaybediyor. Sanırım bu her zaman kullanılmış almanız gerektiği anlamına mı geliyor? (XDA Geliştiricileri)

Bu hafta elimizde olan tek şey bu, ama böyle yeni ve güzel şeyler için gözlerimizi daima açık tutuyoruz. Dahil edilmesi gerektiğini düşündüğünüz bir şey bulursanız, bana cameron@howtogeek.com adresinde bir link verin. Nadir (veya daha soğuk!), Daha iyi. Barış.