Animasyonlu GIF Nasıl PowerPoint Sunumuna Eklenir

Sunum sırasında, farklı medya türlerinin karışımı işleri eğlenceli tutar ve iyi yerleştirilmiş bir animasyonlu GIF istisna değildir. Bir mesaj iletmek, bir etkinlik göstermek, izleyicinin dikkatini çekmek veya sadece biraz mizah eklemek için bunları kullanabilirsiniz.

PowerPoint'te bir GIF ekleme

PowerPoint slaydına GIF eklemek, başka bir görüntü eklemek kadar kolaydır. Devam edin ve kullanacağınız GIF'i bulun. Bu örnekte, bu muhteşem Final Fantasy VI GIF'i kullanacağız.

niceseoguy/Imgur

Ardından, devam edin ve PowerPoint sunumunu açın ve GIF'yi yerleştireceğiniz slayta gidin. Bir kez orada, “Ekle” sekmesine gidin ve Resimler ”düğmesine tıklayın.

Açılan pencerede, GIF'in konumuna göz atın, onu seçin ve sonra “Ekle” yi tıklayın.

GIF şimdi slaytta görünecek.

Normal slayt görünümünde GIF statik görünür; gerçek sunuma kadar canlandırmaz. Düzgün çalıştığından emin olmak için, "Slayt Gösterisi" sekmesine gidin ve "Geçerli Slayttan" düğmesine tıklayın (veya Shift + F5 tuşlarına basın).

Şimdi GIF'i çalışırken görmelisiniz.

Biçimlendirme söz konusu olduğunda, normal bir görüntüyle aynı seçeneklere sahipsiniz. PowerPoint sunumunuz için mükemmel bir GIF elde edene kadar farklı seçeneklerle oynayın!