Apple bir ekran koruyucu yüklemek için 42 $ ödedi ve hatta deli değilim

Ekran koruyucuyu kendiniz kurmak, şimdiye kadar yapılmış en kötü şeylerden biridir, muhtemelen ayak parmağını bastırmaktan daha kötüdür. O kadar kötü ki bir Apple Store'a gittim ve onlara benim için yapmaları için 42,75 dolar ödedim. Hiçbir şey için pişman değilim.

Bir ekran koruyucu takmayı hiç deneyen herhangi biri, tam olarak neden bahsettiğimi biliyor – tam olarak doğru bir şekilde hizalayamıyorsunuz ve toz özellikleri her zaman ekran koruyucu altında dururken aşağı doğru uzanıyor gibi görünüyor. .

İLGİLİ: Smartphone'unuzun Gerçekten Bir Ekran Koruyucuya İhtiyacı Var mı?

Sonunda havluya attım ve bir Apple Store'a gittim, burada şık yeni iPhone'unuza her zaman mükemmel bir ekran koruyucusu kurabilecek özel küçük doohicki'leri olduğunu biliyordum. Sonuçlar her zaman harika.

Bu Özel Küçük Doohickies'e Yakından Bir Bakış

Apple Mağazalarında gördüğünüz ekran koruyucu aplikatörleri, aslında Belkin'in ScreenCare + Uygulama Sistemi olarak adlandırılan tasarımından oluşuyor.

İPhone ve ekran koruyucuyu yuvalara (sizin için her şeyi ayarlayan) yuvalara yerleştirmek, kabuğu kapatmak ve ardından koruyucu filmleri kapatmak kadar kolaydır. Eğitimli bir mühür muhtemelen yapabilirdi.

ScreenCare + sistemi Apple Mağazalarına aittir, ancak T-Mobile mağazalarında Belkin'den de benzer bir şey vardır. Maalesef, halk bu cihazları kendileri için satın alamıyor, bu yüzden biz köylüler eski usul şekilde takılıp kaldık.

Ekran koruyucuyu sıralamayı biraz daha kolaylaştıran ucuz küçük çerçeveler içeren ekran koruyucuları satın alabilirsiniz, ancak Belkin'in uygulama sistemleri ile aynı değildir.

Hizmet için Ödeme Yapıyorsunuz

Bir Apple Store'a girdiğinizde ve ekran koruyucularına baktığınızda, Belkin'in InvisiGlass Ultra temperli cam ekran koruyucusunun 39.95 $ fiyat etiketinde fiyatını bulmak kolaydır. Ne de olsa, aklı başında hiç kimse bir ekran koruyucu için kendisini kurmak niyetiyle 39.95 dolar harcamazdı. Bunun yerine, çoğumuz Amazon'a gider ve isimsiz bir marka olan bu 14 $ 'lık üç adet temperli cam ekran koruyucusu gibi bir şey alırız, bu da ekran koruyucu başına sadece 4,67 $' dır.

Ama işte dikkat çekici: Apple, Apple Store'dan bir tane satın aldığınız sürece ekran koruyucularını "ücretsiz" olarak yükleyecektir. Gerçekten de, bunun fiyata dahil olan kurulum servisinin hatları boyunca daha fazla düşünmelisin. Her şey söylenip bittikten sonra bu bir anlaşma için fena değil.

Gerçekten, bir Apple Store'daki bir ekran koruyucu için 40 $ 'ın (vergi ile) biraz üzerinde ödeme yaptığınızda, gerçekten Apple'ın sizin için kurmasının kolaylığını ödüyorsunuz. bu taraftan. Kendim kurmak zorunda olsaydım, bir ekran koruyucusunda asla bu kadar harcama yapmam.