Apple Cihazlarınızdaki AppleCare'in Durumunu Kontrol Etme

Apple cihazınızın ilk AppleCare garanti süresinde olup olmadığına veya AppleCare + kapsamında olup olmadığına bakılmaksızın, mevcut kapsamını kontrol etmek bir onarım almak için ilk adım olabilir. Neyin örtülü olduğunu ve neyin olmadığını kontrol edin.

Yıllar boyunca birçok insanın öğrendiği gibi, Apple cihazlarının AppleCare dışında onarılması, özellikle şu anki dizüstü bilgisayar tamir edilebilirliği durumu göz önüne alındığında pahalı bir çaba olabilir. Mantık panosuna yapıştırıldığında veya lehimlendiğinde hiçbir şey ucuz değildir, bu nedenle muhtemelen onarım sekmenizin Apple tarafından alınacağını umuyorsunuz. Olmazsa işler hızlı ve pahalı olabilir.

Neyse ki, AppleCare kapsamını kontrol etmek oldukça basittir ve tüm cihazlarınızı tek bir yerden kontrol edebilirsiniz.

Tek Bir Cihaz için AppleCare Durumunu Kontrol Etme

Tek bir cihaz için AppleCare kapsamını kontrol etmek istiyorsanız, alabileceğiniz birkaç farklı rota vardır. Bunlardan biri cihazın seri numarasının elinizde olmasını gerektirir, ancak web tarayıcısı ve Internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan yapılabilir. Diğer bir iPhone veya iPad uygulaması indirmeyi içerir.

Söz konusu cihazın seri numarasını biliyorsanız, checkcoverage.apple.com adresine gidin ve seri numarasını ilgili kutuya yazın. İnsan olduğunuzu kanıtlamak için bir güvenlik kodu da girmeniz gerekecektir.

Tamamlandığında, “Devam” düğmesine dokunun; cihazınız AppleCare veya AppleCare + tarafından kapsanıp kapsanmadığı da dahil olmak üzere bilgilerinizi gösterir.

Tüm Cihazlarınız için AppleCare Durumunu Kontrol Etme

Tüm cihazlarınızı tek bir yerde, herhangi bir seri numarası girmeden görmeyi tercih ederseniz, “Apple Support” uygulamasını App Store'dan indirin ve Apple ID'nizle oturum açın. Oturum açtıktan sonra ekranın üstündeki hesap simgesine dokunun.

Ekran yüklendikten sonra “Kapsamı Kontrol Et” düğmesine dokunun.

Apple Kimliğinizle ilişkili tüm cihazları gösteren bir ekranın yanı sıra, şu anda AppleCare veya AppleCare + tarafından kapsanıp kaplanmadığını belirten bir not göreceksiniz. Hakkında ek bilgi görmek için bir aygıta dokunabilirsiniz.