Apple Cihazlarınızın Tümünde İmlelerinizi Nasıl Eşitlersiniz?

İCloud'daki mesajlar, iMoud'larınızı iCloud hesabınızı kullanarak tüm Apple cihazlarınızda senkronize etmenizi sağlar. İşte nasıl kurulur.

Apple, bu özelliği WWDC 2017'de geçen sene duyurdu ve kısa bir süre önce bunu kamuoyuna itti. Teknik olarak, iMessage'ı Apple cihazlarınız arasında her zaman senkronize edebildiniz, ancak kendi başına senkronizasyon gerçek değildi. Gönderilen veya alınan yeni iMessages tüm cihazlarınızda açılırken, bir cihazdaki bir konuşmanın silinmesi onu diğer cihazlarınızdan silmeyecek. Ayrıca, yeni bir Apple cihazı kurduysanız, iMessage konuşmalarınız görünmez. İCloud'daki iletiler bunu düzeltir.

Elbette, bu yeni özelliğin olumsuz tarafı, iMessages'larınızın tümü iCloud'da saklanacak ve yedeklenecektir. Bu nedenle, Apple'ın size sunduğu ücretsiz 5 GB'lık avantajdan yararlanıyorsanız, bunu muhtemelen bir kalp atışına kadar doldurursunuz – özellikle de başka bir şey için kullanırsanız. Ancak iyi haber, 50 GB'lik katmanın ayda sadece 0,99 ABD doları olması.

İLGİLİ: iCloud Depolama Alanı Nasıl Serbestleştirilir

Bunun iMoud'u bir web tarayıcısı penceresinden iMycle.com üzerinde kullanmanıza izin vermediğini de unutmayın. Bu, iMessages'ınızı Apple cihazlarınız arasında senkronize etmek ve yedeklemek içindir.

Her durumda, ilgilendiğiniz bir özellikse, iPhone, iPad veya Mac'inizde nasıl ayarlanacağını buradan öğrenebilirsiniz.

İPhone veya iPad'inizde iCloud'daki Mesajları Etkinleştirme

Başlamadan önce iPhone veya iPad'inizin en az iOS 11.4 sürümüne güncellendiğinden emin olmak istersiniz. Bu işlem tamamlandığında, Ayarlar uygulamasını açın ve üst kısımdaki adınıza dokunun.

“İCloud” seçeneğini seçiniz.

Ardından “Mesajlar” seçeneğini açın.

Bunu, iMessages'ın senkronize edilmesini istediğiniz tüm diğer iOS cihazlarınızda da yapmanız gerekir.

Mac'inizdeki iCloud'daki Mesajları Etkinleştirme

MacOS'ta, öncelikle en az MacOS High Sierra 10.13.5 sürümüne güncellediğinizden emin olmanız gerekir. Bu yapıldığında, Mesajlar uygulamasını açın ve ardından ekranın sol üst köşesindeki menü çubuğundaki Mesajlar> Tercihler'e gidin.

"Hesaplar" sekmesini tıklayın.

“İCloud'daki Mesajlar” onay kutusunu seçin.

Mesajlarınızın iCloud hesabınızla senkronize edildiğini doğrulayan iMessage penceresinde küçük bir açılır pencere göreceksiniz. Bu, kaç mesaja sahip olduğunuza bağlı olarak biraz zaman alabilir.

Ve tüm yapmanız gereken bu. İMessages'ınız şimdi Mac'inizle senkronize edilmelidir.