Apple Pay'i Etkinleştirmeden Can sıkıcı Apple Pay Bildirimini Devre Dışı Bırakma

iPhone / iPad: Apple Pay ile ilgilenmiyorum ve bu konudaki bildirimleri görmek bıktınız mı? Onları devre dışı bırakabilirsiniz, ancak seçenek gizlenmiştir.

İşte hile: “Apple Pay'ı Kur” seçeneğine dokunmanız, daha sonra en üstte “Cancel” ya da en alttaki “Wallet'da Daha Sonra Kur” düğmesine dokunmanız gerekiyor.

Bu, Apple Pay'i etkinleştirmeden bildirimi kaldıracaktır. Tabii ki, bu açık bir dizi adım değil. İşte John Gruber Daring Fireball için yazıyor:

Amacınız, Apple Pay'i kurmak istemediğiniz için ayarlamak için nagged olmaktan vazgeçtiğinde “Apple Pay Set Up” yazan bir düğmeye dokunmanız gerekmedikçe mantıklı değildir.

Apple neden böyle yapıyor? Çünkü gerçekten, gerçekten Apple Pay'i kurmanı istiyorlar. Davranışınızı değiştirmek için tasarlanmış karanlık bir desen.

Apple Pay'ın hızlı ve güvenli ve oldukça kullanışlı olduğuna dikkat çekmek için bir dakikanızı ayıracağız. Ancak, özellikle çocuklar tarafından kullanılan bir iPhone veya iPad'de herkesin bunu istememesine de saygı duyuyoruz. Keşke Apple'ın burada sadece biraz daha az kullanıcı-düşman olması.