Apple'ın Yeni İş Sohbeti Nasıl Çalışır?

iMessage sadece arkadaşlarınızı ve ailenizi mesajlaşmak için değil. Apple'ın yeni İş Sohbeti özelliğiyle artık iMessage'dan sorularınızla markaları ve işletmeleri kısa sürede metinlendirebilirsiniz. İşte nasıl çalışıyor.

İş Sohbeti, web sitelerinde çemberler üzerinden zıplamadan şirketlerle kolayca bağlantı kurmanın bir yoludur. Bunun yerine, bunları iMessage aracılığıyla gönderebilir ve sorularınızı orada sorabilirsiniz. Özellik, ilk olarak WWDC 2017 sırasında piyasaya sürüldü, ancak yakın zamana kadar iOS 11.3'te (macOS 10.13.4'te) yeni bir özellik olarak piyasaya sürülmedi.

Şu anda, İş Sohbet: Apple, Discover, Hilton, Home Depot, Lowe, Marriott, Newegg, TD Ameritrade, Wells Fargo ve 1-800-Flowers'ı destekleyen yalnızca birkaç şirket var. Ayrıca, desteklenen her bir iş benim için işe yaramadığı için, İş Görüşmesi hala kullanıcılara yavaş yavaş yayılıyor gibi görünüyor. Öyleyse aklında tut.

İLGİLİ: iMessage Uygulamalarını Yükleme, Yönetme ve Kullanma

Başlamak için, desteklenen bir marka veya işletme ile bir İş Sohbeti getirmenin çeşitli yolları vardır. Bazı web sitelerinin, iMessage'de (1-800-Çiçekler gibi) sohbet etmek için bir bağlantısı vardır, ancak bunları Siri, Safari veya Apple Haritalar'da aradığınızda desteklenen işletmelerin yanında her zaman bir iMessage düğmesi bulabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğim gibi, bazı işletmeler şu anda size görünmeyebilir – Home Depot, Siri sonuçlarında benim için ortaya çıktı, ancak Apple Maps'te arama yaparken değil.

 

IMessage düğmesine dokunduktan sonra, bu iş ile yeni bir sohbet penceresi oluşturulur ve hemen onlarla sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Muhtemelen bir temsilcinin sizinle yakında olacağını söyleyen otomatik bir mesaj alacaksınız, bu yüzden biraz beklemeye hazırlıklı olun.

Yine de bağlantı kurulduktan sonra, sadece bir arkadaşınızla, iMessage aracılığıyla bir arkadaşınızla sohbet etmek gibi bir iştir. Bu sayede bir işte yardımcı olabilir ve ürün veya hizmetler hakkında yardım alabilir veya soru sorabilirsiniz.

İş Görüşmesi ile ilgili en iyi şey, müşteri hizmetleri temsilcisine cevap vermek için gerçekten acelesi olmamasıdır. Çevrimiçi canlı sohbet sırasında, bir süre sonra yanıt vermezseniz bağlantınızın kesilmesi gerekebilir. Ancak, İş Sohbeti ile gününüze gidebilirsiniz ve bir cevap aldığınızda, herhangi bir kısa mesajda olduğu gibi bir bildirim alırsınız.

Business Chat, kişisel bilgilerinizi sohbet ettiğiniz işletmeyle paylaşmaz (ad, telefon numarası, posta kodu vb.). Ancak, randevu veya teslimat ayarlıyorsanız bu bilgileri onlarla paylaşmanız gerekebilir.