Arka Plandaki Bağlantıları iPhone ve iPad'de Safari'de Nasıl Açarsınız?

Safari, bağlantıları iPhone veya iPad'de yeni bir sekmede açmanıza izin verir, ancak yaptığınızda hemen o yeni sekmeye geçer. Bunun yerine arka planda tüm yeni sekmeleri nasıl açacağınız.

Bağlantıları bir iPhone veya iPad'de yeni sekmelerde açmak uzun zamandan beri bir bağlantıya dokunup basılı tutmak ve ardından “Yeni Sekmede Aç” ı tıklamak çok basit bir işlem olmuştur. . Ancak sadece bir sekme açmak ve daha sonra geri gelmek isterseniz çok can sıkıcı olabilir. Bunun için arka planda yeni bir sekme açabilmek istersiniz.

Neyse ki, hem iPhone hem de iPad'deki Ayarlar uygulamasının merkezinde, tam olarak bunu yapan bir ayar bulacaksınız. Bir kez açıldığında, odağınızı çalmak yerine tüm sekmeler arka planda açılır ve bu oldukça harikadır.

Başlamak için “Ayarlar” uygulamasını açın ve ardından “Safari” düğmesine dokunun.

Ardından, aşağı kaydırın ve bir sonraki ekranı açmak için “Bağlantıları Aç” a basın.

Bir sonraki ekranda kullanabileceğiniz iki seçenek gösterilecektir. Arka planda yeni bağlantılar açmak istiyorsanız, odağını çalmadan, “Arka Planda” üzerine dokunun ve Ayarlar uygulamasından çıkın.

Şimdi, Safari'deki bir bağlantıya dokunup basılı tuttuğunuzda, dokunulduğunda tam olarak bunu yapacak olan “Arka Planda Aç” seçeneğini açmak için yeni bir seçenek görünecektir.