Assistant_service ve assistant nedir ve neden Mac'imde Çalışıyorlar?

Activity Monitor'ü kullanırken asistan ve asistan hizmetlerini fark etmiş ve ne olduğunu merak etmiş olabilirsiniz. Panik yapmayın: bu süreç hem MacOS'un bir parçasıdır, hem de Siri ve dikte gibi özelliklerin yapılmasına yardımcı olur.

Bu makale, Kernel_task, hidd, mdsworker, installd, WindowServer, blued, launchd, backup, opendirectoryd ve diğerleri gibi Activity Monitor'de bulunan çeşitli süreçleri açıklayan devam eden serimizin bir parçasıdır. Bu servislerin ne olduğunu bilmiyor musunuz? Okumaya daha iyi başlasın!

İLGİLİ: Bu Süreç Nedir ve Neden Mac'imde Çalışıyor?

Bugünün süreçleri özellikle iyi belgelenmiş değil – her ikisi için de bir adam sayfası bile yok. Ancak bazı testlerle, ikisinin de MacOS ile geldiğini ve hem Siri hem de Spotlight'ın bilgi tabanıyla ilgili olduklarını onaylayabiliriz.

Her şeyden önce, Siri'nin çağrılması veya Spotlight'ın bir kişi veya takvim randevusu gibi bir şey için aranması durumunda, her iki servisin de CPU kullanımı biraz artar. İkincisi, her iki süreç de sanal asistanla doğrudan ilgili olan diğer şeylerin yanı sıra Siri için simgeleri içeren /System/Library/PrivateFrameworks/AssistantServices.framework/ – paketinde de yaşıyor. Üçüncü olarak, Etkinlik İzleyicisi bu işlemlerin, e-posta adreslerini ve programınızı incelemek için tam olarak Siri'nin ihtiyacı olan Kişiler ve Takvim randevuları gibi şeylere eriştiğini onaylar.

Bu süreçlerin tam olarak ne yaptığını doğrulayamasak da, MacOS'un meşru bir parçası olduklarını ve Siri ve Spotlight ile ilgili olduklarını söyleyebiliriz.

Bazı kullanıcılar, Siri’ye her girişinde Rehber’e benzer şeylere erişim istediğini bildirmişlerdir. İstenen erişim yardımcısının verilmesi, bu bildirimlerin gerçekleşmesini durdurmalıdır.

Bu iki süreç, CPU kullanımını başaramamalı, ancak Siri'yi tamamen devre dışı bırakmayı düşünürlerse. Yardım etmeli.