Ayrı Cihazlarla Chrome Ses Nasıl Oynanır?

Nejron Photo / Shutterstock

Windows, tek tek uygulamaları farklı oynatma aygıtlarına atamanıza izin verir, ancak tüm Chrome sekmeleriniz tek bir uygulama olarak kabul edilir. Chrome sekmelerinizi nasıl bölebileceğiniz ve farklı sekmelerdeki sesleri farklı ses aygıtlarıyla nasıl yapacağınızı burada bulabilirsiniz.

Dikkatli bir kelime: Chrome uzantılarını yüklemek düşündüğünüzden daha tehlikelidir, bu yüzden genellikle çok fazla eklemeyi öneriyoruz. Ancak, bu iyi görünüyor ve önyüklemeye açık kaynak. Hala temkinli iseniz, Chrome'un uzantı ayarlarında yalnızca YouTube gibi belirli sitelerde çalışmak üzere manuel olarak ayarlayabilirsiniz.

İLGİLİ: Tarayıcı Eklentileri Gizlilik Kâbus: Bunları Çok Kullanmayı Durdur

AudioPick'i yükleme

AudioPick'in indirme sayfasında “Chrome'a Ekle” seçeneğini tıklayın ve izinleri kabul edin. Menubarda yeni bir simgeye sahip olacaksınız.

Varsayılan olarak, sisteminizin ana ses çıkışını veya daha belirgin olarak, Chrome'un Windows uygulama başına ses ayarlarında kullanmak üzere ne ayarladıysanız kullanmak için ayarlanmıştır. Geçerli sekmeyi, Windows'ta kurduğunuz diğer çıkışları kullanmak için değiştirebilirsiniz.

AudioPick, her sekme için seçiminizi hatırlar. Seçiminiz diğer sekmeleri de etkilemeyecek. Geçerli sekmeler, onları ayarladığınız şeyi kullanmaya devam eder ve yeni sekmeler Sistem Varsayılan Aygıtını kullanır.

Bu, herhangi bir cihazla, hatta sanal olanlarla bile çalışır, bu uzantıyı, oyun sesleri gibi, kulaklıklarınızdan bir şey dinlerken hoparlörleriniz üzerinden müzik çalmak için kullanışlıdır.

Bulduğumuz bir hata: ara sıra, ses aygıtlarını çalışırken takarken, uzantı sıkışmış ve sesini kısabilir. Bu durumda, sadece Sistem Varsayılan Aygıtına ayarlayın ve sonra tercih ettiğiniz aygıtı yeniden etkinleştirin.

İLGİLİ: Bilgisayarınızın Sesini Sanal Ses Kablosuyla Kaydetme

Uzantının İzinlerini Sınırla

Tüm Chrome uzantıları için genel bir kural olarak, bu uzantının çalışabileceği belirli siteleri beyaz listeye almalısınız. Bu, uzantının yalnızca ihtiyacınız olduğu yerde çalışmasını sağlar ve uzantının kötüleşmesi ve sizi izlemeye başlaması durumunda bir miktar koruma sağlar.

Bunu Chrome'un uzantı ayarlarında yapabilirsiniz. Sağ üst köşedeki menü simgesine tıklayın ve Diğer Araçlar> Uzantılar seçeneğini seçin. AudioPick'e gelin ve "Ayrıntılar" ı seçin.

Site erişim iznini değiştirebilir ve istediğiniz kadar site ekleyebilirsiniz:

Alternatif olarak, menü çubuğundaki simgeye tıklayana kadar izinleri devre dışı bırakacak olan “On Click” olarak ayarlayabilirsiniz.

İLGİLİ: Bir Chrome Uzantısının İzinlerini Kontrol Etme