Bahar İçerik Oluşturucuları Güncellemesini İstemiyor musunuz? İşte Nasıl Duraklatmalı?

Microsoft, Nisan ayında bir noktada Redstone 4 olarak da bilinen Spring Creators Update'i yayınlamaya hazırlanıyor. Windows 10 Professional, Enterprise veya Education'ı kullandığınız sürece güncellemeyi hemen almamak için güncellemeyi durdurabilirsiniz.

İLGİLİ: Windows 10'un İlkbahar Yaratıcıları Güncellemesinde Her Şey, Mevcut Nisan 2018

Maalesef, Windows 10 Home güncellemeleri ertelemenize izin vermez. Dolayısıyla, Windows 10 Professional'a yükseltmek için 100 ABD doları ödemek istemediğiniz sürece, Microsoft bunu PC'nize sağladığında güncellemeyi yüklemeniz gerekir.

Diğer sürümlerdeki güncellemeleri ertelemek için Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Windows Güncelleme> Gelişmiş Seçenekler'e gidin.

Gelişmiş Seçenekler sayfasında, “Güncelleştirmelerin ne zaman yükleneceğini seçin” bölümüne ilerleyin. Bu bölümü görmüyorsanız, Windows 10 Home kullanıyorsunuz ve bu seçeneklerin mevcut değil.

Varsayılan olarak, PC'niz “Yarı Yıllık Kanal (Hedefli)” dalındadır. Bu daha önce “Current Branch” olarak biliniyordu ve bu, PC'nizin tüketiciye aktarıldığında güncellemeyi alacağı anlamına geliyor. Güncellemeyi ertelemek için, bu kutuyu tıklayın ve önceki “Geçerli Şube için Geçerli Şube” ile aynı olan “Yarı Yıllık Kanal” a geçin. Microsoft, iyi test edilmiş ve hazır olduğunu düşününceye kadar güncellemeyi almayacaksınız. Tüketicilere verildiği zaman genellikle dört ay olan iş bilgisayarları. Bu, muhtemelen, Bahar İçerik Oluşturucu Güncellemesini bir zamanlar Ağustos 2018'e kadar alamayacağınız anlamına gelir.

Güncellemeyi daha da geciktirmek için, “Özellik güncellemesi yeni özellikler ve geliştirmeler içerir” altındaki açılır menüyü tıklayın. Bu günler için ertelenebilir: ”ve güncellemeyi ne kadar gecikmek istediğinizi seçin. 0 ile 365 arasında herhangi bir sayıda gün seçebilirsiniz. Bu, önceki seçenekle kümülatiftir. Örneğin, Yarı Yıllık Kanalı seçerseniz ve ayrıca 120 gün boyunca özellik güncellemelerini ertelerseniz, bilgisayarınız yaklaşık sekiz ay boyunca güncellemeyi almayacaktır.

Buradaki son seçenek, güvenlik güncellemelerini içeren daha küçük “kalite güncellemelerini” geciktirmenizi sağlar, ancak yalnızca 30 güne kadar.

Windows, isterseniz, güncellemeleri geçici olarak duraklatmanıza da olanak tanır. Bu ekranda aşağı doğru ilerleyebilir ve “Güncellemeleri Duraklat” anahtarını “Açık” olarak değiştirebilirsiniz ve Windows güncellemeleri 35 gün boyunca duraklatacaktır.

35 gün sona erdikten sonra – veya anahtarı kullanarak güncellemeleri duraklatırsanız, Windows güncellemeleri tekrar duraklatmanıza izin vermeden önce en son güncellemeleri otomatik olarak indirir.

Daha sonra güncellemeleri almak istediğinize karar verirseniz veya güncellemeyi daha uzun süre almak istiyorsanız, Gelişmiş seçenekler sayfasına dönüp buradaki seçenekleri istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Seçtiğiniz süre sona erdiğinde, bilgisayarınız güncellemeyi hemen yüklemeye başlayacaktır.