Benim Amazon Echo'm neden Sarı, Kırmızı veya Yeşil Yanıyor?

Sadece Amazon Echo'yu kurdunuz ve sonra üst kısımdaki halkanın yanıp sönen bu yanıp sönen sarı şeyi yaptıklarını fark ettiniz. Ne var ne yok? Yankınız neden sarı, kırmızı, yeşil veya mavi renkte yanıp sönebiliyor?

Yankı, renge bağlı olarak farklı şeyleri uyarmak için yanıp sönen renkleri kullanır. Düzenli Echo ve Echo Dot bir ekrana sahip olmadığından, görsel olarak bir şeylerin devam ettiğini size bildirebilmelerinin tek yolu budur – aksi halde Alexa sinirlenene kadar bir şeyleri sana bağırmaya devam etmeli ve sadece işe yaramaz.

Her Yankı Aygıtının Hafif Farklı Işık Pozisyonları Var

Düzenli Echo ve Echo Dot temelde aynı boyutta, farklı boyutlarda. İkisi de cihazın üst kısmındaki farklı renkli halkalara sahiptir. Ardından, Yankı Görünümü, Dokunma, Göster, Artı ve Nokta var – ve bunların hepsi farklı biçim faktörlerinde tamamen farklı aygıtlardır.

Hepsinin ortak olduğu bir şey (Alexa ile konuşmanıza izin vermenin dışında), hepsinin neler olduğunu anlamanıza yardımcı olan renkli LED'lere sahip olması. Look kameranın etrafında bir mini halkaya sahip, Show'un ekranın altında renkli bir LED çubuğu var, Spot'un ekranının etrafında renkli bir halka ve Tap'ın farklı renklerle aydınlatan 5 LED'i var. Gördüğünüz renkler (ve bu renklerin ne anlama geldiğini) tüm cihazlarda aynıdır.

İLGİLİ: Hangi Amazon Echo almalıyım? Echo vs. Dot vs. Show vs. Plus ve Daha Fazlası

Yankı Yanıp Sönüyorsa veya Yanıp Sönüyorsa Mavi: Seni Dinliyor

Varsayılan olarak, Echo'unuzda yanıp sönen ya da yanıp sönen veya yanıp sönen ışıklar olmayacaktır – sadece orada konuşmanızı bekler. Arkada ufak bir güç ışığı var, ama sadece ona bakarak bunu bilmenin tek yolu bu.

Alexa ile konuştuğunuzda, ışık halkası uyanır ve maviye döner. Bunu izlerseniz, mavi yüzüğün daireyi kapattığını ve bir segmentte daha açık mavi göründüğünü görürsünüz: Daha hafif segment, konuştuğunuz yönde işaretlenir. Bir soru sorduğunuzda, mavi ışık döner, Alexa söyledikleriniz hakkında düşünür ve bir cevap hazırlar.

Yankı Yeşil Yanıyorsa: Gelen Bir Arama Geldiniz

Echo'nuz yanıp sönüyorsa veya yeşil renkte yanıp sönüyorsa, kişilerinizden bir arama geliyor demektir.

Bu, Alexa'nın arama ve mesajlaşma özelliğinin bir parçasıdır, ki burada kişi listenizdeki kişilere kısa mesaj göndermek veya hatta herhangi bir telefon numarasını aramak için kullanabilirsiniz.

İLGİLİ BİLGİ: Arkadaşlarınızı Amazon Echo'yu Kullanarak Nasıl Arayacaksınız?

Yankı Yanıp Sönüyorsa veya Yanıp Sönüyorsa Sarı: Posta Edin!

Yankı sarı renkte yanıp sönüyorsa, bu sizin gelen kutunuzda bir mesajınız olduğu anlamına gelir ve bunu kontrol etmek isteyebilirsiniz. Mesajı kontrol etmenin ve yanıp sönen sarı ışığı devre dışı bırakmanın en kolay yolu, Alexa'dan mesajlarınızı size iletmesini istemektir.

Mesajı okumak için Alexa uygulamasını da kullanabilirsiniz ve yanıp sönen sarı ışık sönmelidir.

Yankı Sabit Kırmızı ise: Mikrofon Devre Dışı

Echo'unuzun üst kısmındaki Mikrofon düğmesine basarsanız, mikrofonu susturur. Mikrofonu sustururken Alexa, kırmızı bir zil sesi gösterir ve söyleyeceğiniz her şeyi dinleyemez veya yanıtlayamaz.

Kırmızı halkanın gitmesini istiyorsanız, Alexa'yı susturmak için tekrar Mikrofon düğmesine basabilirsiniz.

Echo'nuz kısaca Mor yanıp sönüyorsa: Rahatsız Etmeyin Modu Etkinleştirildi

Echo, etkileşimin sonunda mor renkte yanıp sönüyorsa, Rahatsız Etmeyin seçeneğinin etkinleştirildiği anlamına gelir; bu, kimsenin sizi belirli zamanlarda Echo aracılığıyla arayabileceği veya size bildiremeyeceği bir özelliktir.

İLGİLİ: Nasıl Amazon Yankı için Rahatsız Etmeyin

Yankı Yanıp Sönüyorsa veya Yanıp Sönüyorsa Turuncu veya Menekşe: Wi-Fi'ye Bağlanıyor

Çok sık turuncu ve menekşe görmemelisin. Yankı, kurulum sırasında Wi-Fi ağınıza bağlanmaya çalışırken, turuncu bir ışık yakar. Wi-Fi kurulumuyla ilgili bir sorun varsa, dönen bir menekşe ışığı göreceksiniz.

Bunu sık sık görüyorsanız, Wi-Fi bağlantısıyla ilgili bir sorun olduğu anlamına gelebilir ve Wi-Fi'nizi daha iyi hale getirmek için bazı seçeneklere göz atmak isteyebilirsiniz.

İLGİLİ: Amazon Yankı En Çok Nasıl Gidilir?

Resim kredisi: Shutterstock