Bilgisayar Kurulumunuza Neden TV Eklemeyi Düşünmelisiniz?

Masaüstü PC'niz için bir ev ofisiniz veya belirli bir alanınız varsa, monitör kurulumunuza bir TV eklemek, iş akışınıza inanılmaz derecede çok yönlülük (veya oynatma) eklemenin harika bir yoludur.

Neden bunu yaptın?

İşler bittiğinde, daha fazla ekran her zaman daha iyidir, değil mi? Eh, her zaman değil – bazen çok fazla ekran mülkiyeti olması daha dikkat dağıtıcı olabilir. Ve dikkat dağıtıcı şeyler “işlerin yapılması” nın antitezi.

Bu nedenle, bazen açık, isteğe bağlı ikinci (veya üçüncü) bir ekrana sahip olmanız gerektiğinde bir tanrıça olabilir ve bunun için bir TV mükemmel seçimdir. İhtiyacınız olduğunda yardımcı bir ekran, istediğiniz zaman mükemmel bir film izleme platformu ve duruş süreniz boyunca daha büyük bir ekranda oynamak için harika bir yol olarak kullanabilirsiniz. Bu bir kazan-kazan-kazan. Kısa bir süre önce bilgisayar kurulumuma bir TV ekledim ve tam olarak bu nedenlerle yaptığım en faydalı şeylerden biri.

En iyi bölüm, doğru TV'yi seçerseniz, “her zaman açık” olacaktır — kapalı olduğunda bile, hala gücü yitirir, böylece bilgisayarınız hala açık ve bağlı olarak görünecektir. Neden bu büyük bir anlaşma? Çünkü bilgisayarınızdan bir ekran bağlantısını kestiğinizde (sadece kapatmak bile), GPU, değişikliği dengelemek için diğer ekranları yeniden yapılandırır. Bazen bir ekran arıyorsanız, bu son derece can sıkıcı bir durumdur.

Yani bu tür bir kurulum için, TV mükemmel bir cevaptır.

Doğru TV Nasıl Seçilir

Bilgisayar kurulumunuza bir TV eklemek istiyorsanız, en büyük, en iyi veya en güzel TV'yi almak zorunda değilsiniz – tabi ki istemiyorsan tabii. Ama eğer bu sizin “ana” TV'niz değilse, üzerinde çok para harcanacak pek fazla sebep yok. Ayrıca iyi bir PC monitörü olarak süper-keskin bir şeye ihtiyacınız yoktur, çünkü bu yardımcı görevi yerine getirecektir.

Best Buy'a bir kaç yüz dolar karşılığında aldığım 39 inçlik bir Insignia Roku TV kullanıyorum. Benzer bir şey arıyorsanız ve Best Buy ile uğraşmak istemiyorsanız, Amazon'daki bu 40 inçlik TCL Roku TV de katil bir seçenek.

Bununla birlikte, dikkate alınması gereken bazı şeyler var.

Ekran Çözünürlüğü: Basitlik için, Sadelik Sake için

Bir TV'yi ikinci veya üçüncü bir monitör olarak kullanmak istiyorsanız, ekran çözünürlüğü çok önemli olacaktır. Ultra yüksek çözünürlüklü ekranı ele alırken Windows uzun bir yol kat ederken, özellikle de mevcut monitörünüz daha düşük bir çözünürlükte çalışıyorsa, 4K paneli ile gitmek en iyi fikir olmayabilir.

Bu, yeni eklenen ekranınızın yapılandırılması söz konusu olduğunda işleri basit tutacak ve tam zamanlı kullanmayı planlamıyorsanız, cihazı açıp kapatacağınız zaman işleri temiz tutacaktır.

Yani, örneğin, mevcut kurulumuma eklemek için yeni bir ekran ararken, 1080p ekran istediğimi biliyordum. Şu anda tam zamanlı olarak kullandığım iki monitörüm var ve ikisi de 1080p, yani aynı çözünürlüğe sahip bir TV eklemek sadece anlam ifade ediyor.

Bu şekilde, üçüncü ekranı iş akışımma eklemem gerektiğinde bir ayarlama yapılmaz. Açıyorum, ihtiyacım olan her şeye sürükleyin, ve sadece işe yarıyor. Basit.

Elbette, kullanım amacınızı da göz önünde bulundurmalısınız. GPU'nuz bunu halledebiliyorsa ve oyun için daha yüksek bir çözünürlük istiyorsanız, o zaman her şeyden önce: 4K'lık bir ekran yakalayın ve hayatınızı bu yüksek çözünürlüklü doku paketleriyle geçirin.

Bağlantılar: HDMI, CEC ve Beğen

TV'nin ihtiyaçlarınız için yeterli HDMI portuna sahip olduğundan emin olmak isteyeceksiniz – özellikle bu çok kullanımlı bir sistem olacaksa. Bunu bir bilgisayara ekleyecekseniz, ancak başka bir nedenden dolayı isterseniz (örneğin konsol oyunları gibi), bunun için uygun port desteğine sahip olmasını istersiniz.

En iyi haber, modern televizyonların en az bir çift HDMI bağlantı noktasına sahip olması gerekir – muhtemelen daha da fazla. Bunlar ayrıca sizin için önemli ya da olmayabilir, HDMI CEC olmalıdır. Yine, hepsi ekranı nasıl kullanmayı planladığınızla ilgilidir.

İLGİLİ: TV'nizde HDMI-CEC'yi Etkinleştirme ve Neden Olmalı?

Montaj Seçenekleri: Ekranınızın Yerleştirilmesi Önemli

TV'nizi yerleştirmek mevcut sistem kurulumunuza ve ne kadar alana sahip olduğunuza bağlıdır, ancak çoğu insanın muhtemelen bir TV için masalarında yer yoktur. Bu durumda, PC'nize yakın bir duvara monte gitmek yoludur.

Kurulumum için, televizyonumun bilgisayarımın bitişiğindeki duvara monte edilmiş hali var. Çeşitli senaryolarda kullanmamı sağlayan eklemli bir kola monte edilmiş.

Örneğin, yakından takip etmem gereken bir çeşit canlı akış izliyorsam, ekranı duvardan ve monitörlerimden daha uzağa çekebilirim. Hala hafif bir kafadan uzak duruyor, ama başka şeyler yaparken de göz kulak olmak zor değil.

Bunun diğer tarafında, bazen yalnızca bazen görmek istediğim bilgileri (örneğin, hava durumu, şu anda müzik çalma vb.) Gösteren pasif bir ekran olarak kullanabilirim. TV ekranı da gerektiğinde "hobi ekranım" olarak çalışıyor. Gitar çalıyorum, bu yüzden yeni şarkılar öğrenirken ekrana gitar tablatura atıyorum ve takip etmeyi kolaylaştıracağım.

Kesinlikle çok kullanımlı bir kurulum, bu yüzden artikulating duvar montajı benim için en iyi olanı yapıyor. Ancak bununla birkaç farklı yöne gidebilirdiniz – ekranınız mevcut ekranlarınızın yanında olacaksa, düz bir duvar montajına gitmek için bir neden yoktur. Masanız yeterince büyükse, mafsallı bir montaj kolu bile yapabilirsiniz – sadece televizyon gibi büyük bir ekranı kullanabildiğinden emin olun.

PC kurulumunuza bir TV ekranı eklerken düşündüğünüz bir şey olmayabilirken, pratik uygulama oldukça geniştir. Çok fazla para için çok büyük bir ekrana sahip olabilirsiniz, ihtiyacınız olduğunda onu kullanın ve yapmadığınız zaman kullanın ve sadece genel olarak çok güzel bir kurulum yapın.