Bill Gates, Epic 2003 E-posta Rant'ta Windows Movie Maker'ı Kurmaya Çalışıyor ve Başarısız Oldu

Microsoft.com'da bir şey bulmaya çalışırken ne kadar sinir bozucu olduğunu 2000'li yılların başında olduğunu hatırlıyor musunuz? Bill Gates de aynı şekilde hissetti ve personelinin bunu bilmesini sağladı.

Gates tarafından 2003 yılında yazılan bir e-posta bugün Reddit'e çıktı ve oldukça okunmuştu. İçinde Gates, Microsoft Moviemaker'ı indirmeye ve yüklemeye çalışır ve iyi gitmez. İşte bir alıntı:

(Moviemaker) indirmeye karar verdim ve Digital Plus paketini satın aldım… böylece Microsoft.com'a gittim. Bir indirme yeri var, o yüzden oraya gittim.

İndirme sayfasını açmaya çalışırken, siteyi ilk 5 kez zamanladım. Sonra 8 saniyelik bir gecikmeden sonra geldim.

Bu site çok yavaş, kullanılamaz.

İlk 5'de değildi, bu yüzden diğer 45'i genişlettim. Bu 45 isim tamamen kafa karıştırıcı. Bu isimler gibi şeyler yapar: C: Belgeler ve AyarlarbillgMy Belgeleri Resimler Resimler açık görünüyor.

Bunu yaptığımı hatırlıyorum. Berbattı. Gates'in e-postası devam ediyor ve gerçekten okumalısın. Sonunda bu sonuç var:

Bu deneyimler tarafından temsil edilen kullanılabilirlik dikkat eksikliği, aklımı darbeler. 802.11 kullanmayı denediğimde aldığım Windows Ağındaki yerlerle veya aldığım mesajlarla düşük seviyeye ulaştığımızı düşündüm. (Sadece bu kök sertifika mesajını sevmiyor musun?)

Gerçekten bu şeyleri kullanmaya başladığımda, daha fazla geri bildirim alacağından eminim.

Patronunuzdan böyle bir e-posta almak eğlenceli olamaz, ama ekip bu noktada bunu hak ettiler. 2018'de Microsoft'ta benzer türden suçları nasıl tetiklediğini merak ediyorum.