Bir Çocuk için bir Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur ve Ailenize Eklenir

Elde tutulan donanım, en sert teknoloji hayranları için bile bir geçit törenidir, bu nedenle bir çocuğun eski bir iPhone, iPad veya iPod touch aldığı zamanlar olabilir. Onlara kendi Apple kimliklerini nasıl oluşturacağınızı ve ailenize nasıl ekleyeceğinizi buradan öğrenin.

Apple kimlikleri, Apple'ın ve uygulamaların kullanıcılar arasında ayrım yapmasına yardımcı olmak için çok önemlidir ve App Store satın alımları yapmak ve iCloud'a kaydolmak için bir Apple kimliği gerekir. Bu şeylerin ikisi de bir iOS cihazı kullanmanın ayrılmaz bir parçası, bu nedenle eski bir cihazı bir çocuğa bağlasanız bile, gerçekten kullanmak için bir Apple kimliğine ihtiyaçları olacak. Apple kimliğinizi onlar için oturumda bırakmayın – bu sadece sorun istiyor.

Çocuğunuz için başarıyla yeni bir Apple kimliği oluşturduktan sonra, onu “ailenize” bağlayabilirsiniz, yani üzerinde kontrol sahibi olacaksınız ve herhangi bir App Store ödemesi tercih ettiğiniz yöntemle gerçekleştirilecektir.

Bununla birlikte, işte izlemeniz gereken adımlar.

Çocuk İçin Elma Kimliği Nasıl Oluşturulur

Başlamak için, Ayarlar uygulamasını açın ve ardından ekranın üstündeki adınıza dokunun.

Ardından, bir ebeveynin Apple Kimliği ile ilişkili tüm hesapları yönetebileceğiniz ekrana girmek için “Aile Paylaşımı” na dokunun.

“Aile Üyesi Ekle” ye ve ardından “Çocuk Hesabı Oluştur” a dokunun.

Bir sonraki ekran, yeni bir çocuğun hesabı oluştururken size rehberlik edileceğini ve ailenize otomatik olarak ekleneceğini açıklar. “İleri” ye dokunun.

Bir sonraki ekranda çocuğunuzun doğum gününü girin ve ardından “İleri” ye dokunun.

Bir sonraki ekran Ebeveyn Gizlilik Beyanını görüntüler. Okuyun ve kabul ediyorsanız “Kabul” düğmesine dokunun.

Bir sonraki ekran, kendi Apple Kimliğinizle ilişkili kartın güvenlik kodunu (CVV) girmenizi ister. Sizde bir tane yoksa, sizden bir tane girmeniz istenir. İşiniz bittiğinde “İleri” düğmesine dokunun.

Çocuğunuzun adını girin ve “İleri” düğmesine dokunun.

Şimdi çocuğun iCloud e-posta adresi için kullanılacak bir kullanıcı adı girebilirsiniz. Benzersiz bir ad girin ve ardından "İleri" ye dokunun.

Sonraki birkaç ekran, üç güvenlik sorusu seçmenizi ve cevaplar sağlamanızı ister. Şifreyi kaybederseniz, bunlar bir hesabın kilidini açmak için kullanılır, bu nedenle hem sizin hem de çocuğunuzun hatırlayacağı bir şey seçtiğinizden emin olun.

Üç sorunuzu seçtiğinizde ve cevapları girdiğinizde, satın alımların sizden işlemden önce sizden onay istemesini isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Açmanızı tavsiye ederiz.

Son olarak, Şartlar ve Koşulları gözden geçirin ve işlemi tamamlamak için “Kabul Et” seçeneğine dokunun.