Bir iPhone veya iPad'deki Apple Kimliğine Fon Nasıl Eklenir?

Apple kimliğinizle düzenli olarak uygulama, oyun veya başka bir içerik satın alırsanız, bu işlemi bilirsiniz. Ancak, kullanıma hazır bir Apple Kimliğine doğrudan para ekleyebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte nasıl.

Apple ID'nizi kullanarak alışveriş yapmak çok kolaydır, ancak vaktinden önce para almak istediğiniz zamanlar olabilir. Örneğin, kendinizi veya bir başkasını, uygulamalar veya oyunlar için bir ödenek belirlemek isteyebilirsiniz. Apple kimliğine para eklemek, geçici olarak alışveriş yapmak ve ne kadar harcama yaptığınızı potansiyel olarak kaybetmek yerine, bunu yapmanın harika bir yoludur.

Bir Apple kimliğine para eklemek çok kolaydır ve başlamak için ihtiyacınız olan tek şey, dosyada bir ödeme yöntemi kullanmaktır. Bunu yaparsanız, Apple Kimliğinize herhangi bir miktarda kredi eklemek için atabileceğiniz adımlar.

Bir Apple Kimliğine Kredi Eklemek

Başlamak için iPhone veya iPad'inizdeki App Store'u açın ve ardından ekranın üstündeki avatarınıza dokunun.

Sonra, ekranın altına doğru “Apple ID'ye Fon Ekle” seçeneğine dokunun.

Şimdi 10 $, 25 $, 50 $ veya 100 $ dahil bir dizi önceden ayarlanmış tutarla göreceksiniz, ancak isterseniz özel bir miktar girmek için "Diğer" seçeneğine dokunabilirsiniz. Seçiminizi yapın ve “İleri” düğmesine dokunun.

Bu noktada, kullandığınız cihaza bağlı olarak işlemi Face ID veya Touch ID ile onaylamanız istenecektir. Eğer ikisi de mevcut değilse – örneğin daha eski bir iPad kullanıyorsanız – o zaman Apple ID şifreniz gerekli olacaktır.

Kimliği doğruladığınızda, fonlar Apple Kimliğinize eklenecek ve bir sonraki satın alımınızda kullanıma hazır olacaktır. Eklenen herhangi bir fon temelde hediye kartıyla aynı şekilde ele alınacaktır.