Bir Kişi Olarak Konferans Görüşmesini (ve Erişim Kodunu) Kaydetme

Konferans görüşmesi yapmak sıkıcı bir işlem olmak zorunda değildir. İPhone veya Android telefonunuz aramayı otomatik olarak arayabilir ve sizin için bir onay kodu girebilir. Sadece özel bir iletişim türü oluşturmanız gerekir.

Daha da iyisi, bu sürüş sırasında konferans aramasına bağlanmanız gerektiğinde işleri hızlandırır. Araçlarımızda Google Asistan ve Siri'yi kullanabileceğimiz bir çağda, bir telefon numarasını elle çevirmek çok eski. Konferans köprüsünü gündüz işim için haftada en az bir kere aradım ve iş arkadaşlarımla bağlantı kurup rakamları delmek zorunda kalmadan bağlanma yolunda çaresizdim.

Neyse ki, bunu otomatikleştirmek için süper kolaydır. İPhone veya Android kullanıyorsanız, konferans köprüsünü, dokunarak ya da bir ses yardımcısı kullanarak arayabileceğiniz bir kişi olarak ayarlayacaksınız.

Hızlı Bir Uyarı

Konferansı bir kişi olarak kaydetmenin tek yolu, şirketinizin tek bir onay kodu veya konferans kimliği kullanmasıdır. Her toplantıda kimlik değiştiğinde her zaman manuel olarak aramanız veya şirketiniz konferans kodlarını döndürdüğünde birden fazla kişiniz olması gerekir.

Android'de Bir Kişi Olarak Konferans Görüşmesini Kaydetme

Bu kılavuz için Google Pixel 2 XL kullanıyorum, ancak adımlar diğer Android telefonlarda aynı. Kişiler veya Kişiler uygulamasını açıp "Yeni Kişi Oluştur" u seçerek başlayın.

Toplantı için bir ad ve ihtiyacınız olan diğer tüm iletişim bilgilerini ekleyin.

On basamaklı telefon numarasını ekleyin ve ardından sayı tuş takımının sol alt tarafındaki simgeler düğmesine dokunun. Numaraya bir duraklama eklemek (virgül olarak görünür) eklemek için “Duraklat” düğmesine dokunun ve ardından konferans kimliğini yazın.

Kişiyi kaydetmek için sağ üstteki onay işaretine dokunun.

Yapılacak en son şey bir test araması yapmaktır. Şirketinizin konferans köprüsünü nasıl kurduğuna bağlı olarak, zamanlamayı doğru yapmak için ek duraklamalar eklemeniz gerekebilir. Bu durumda, telefon numarasını düzenleyin, bir veya iki duraklama daha ekleyin ve ardından tekrar deneyin.

Çivilenmiş olduğunda, toplantıya bağlanmaktan her zaman bir dokunuş ya da sesli komut olacaktır!

İPhone'da Bir Konferans Görüşmesini Kişi Olarak Kaydetme

Tıpkı bir Android telefonda olduğu gibi, Rehber uygulamasını açıp sağ üst köşedeki artı işaretine dokunarak başlayın.

Toplantıya ve istediğiniz diğer tüm ayrıntılara bir ad ekleyin.

On basamaklı telefon numarasını ekleyin ve sonra sol alt köşedeki semboller düğmesine dokunun.

Bir duraklama (virgül olarak gösterilir) eklemek için “Duraklat” düğmesine dokunun ve ardından konferans kimliğini yazın. Kişiyi kaydetmek için sağ üstteki “Tamam” a basın.

Yapılacak en son şey bir test araması yapmaktır. Şirketinizin konferans köprüsünü nasıl kurduğuna bağlı olarak, zamanlamayı doğru yapmak için ek duraklamalar eklemeniz gerekebilir. Bu durumda, sadece telefon numarasını düzenleyin ve fazladan bir duraklama ekleyin veya iki kez daha deneyin.

Çivilenmiş olduğunda, toplantıya bağlanmaktan her zaman bir dokunuş ya da sesli komut olacaktır!