Bir Vizio Akıllı TV Aldıysanız Yerleşim Parası Nasıl Gidilir?

Geçen yıl Vizio'nun müşterileri gözetmesi ve bu verileri reklamları hedeflemekte kullandığı bildirildi. Bu, Şubat 2015 ile Şubat 2017 arasında bir Vizio Smart TV satın alan müşterilere ödeme yapan, 17 milyon dolarlık bir sınıf-dava davası ile sonuçlandı.

Şu andan itibaren Vizio akıllı TV sahipleri, bu davanın bir parçası olmak için kayıt yaptırabilir ve turtalarından bir parça alabilirler. Tabii ki, burada büyük bir ödeme beklemeyin, çünkü ortalama ödemenin 13 ila 31 dolar olması bekleniyor. Onlara sadece adınızı, adresinizi, telefon numaranızı (ödemeyi nasıl yapacağınız) ve e-posta adresinizi vermeniz yeterli olacaktır. Ayrıca, TV'nizi ne zaman satın aldığınızı ve bu şeyleri biliyorsanız hangi modelin olduğunu bilmek isterler, ancak gerekli değildir.

Madeni paranızı almak için Vizio TV Settlement web sitesine gidin, “Bir Talep Dosyası” düğmesini tıklayın, ardından yukarıda belirtilen tüm bilgileri içeren formu doldurun.

Ondan sonra, gitmekte iyisin – sadece takıl ve öğle yemeği paranızın gelmesini bekleyin. Bunu yapmak için 29 Nisan'a kadar vaktiniz olduğu gibi burada da acele etmeniz gerekmiyor. O zamandan önce yapmazsanız, uzlaşmadan bir şey alma hakkınızdan vazgeçersiniz ya da gelecekte bunun için Vizio'ya dava açarsınız.

Ayrıca, anlaşmanın bir parçası olarak Vizio'nun 6 Şubat 2017'den önce topladığı tüketici verilerini silmeyi kabul etmesi gerektiğine dikkat çekiyor. Gelecekte bu izlemeden vazgeçmeyi kolaylaştıracak.

Verge aracılığıyla