Bir Zip Dosyasını iPhone veya iPad'inizin Dosyaları Uygulamasıyla Nasıl Açabilirsiniz

İOS 11'de eklenen Dosyalar uygulaması, zip dosyalarını destekler. Herhangi bir üçüncü taraf uygulaması olmadan bunları açabilir, içeriğini görebilir ve dosyaları çıkarabilirsiniz. Zip dosyaları oluşturmak istiyorsanız, yine de App Store'dan bir uygulamaya ihtiyacınız olacak.

Safari’de bir zip dosyası indirdiğinizde, iPhone veya iPad'iniz Dosyalar uygulamasında açılmasını önerir. Bunu yapmak için “Dosyalarda Aç” a basın. Ayrıca zip dosyalarını diğer uygulamalardan Dosyalar uygulamasına kaydedebilirsiniz.

Zip dosyası için bir konum seçmeniz istenir. Zip dosyasının bir kopyasını bu konuma kaydediyorsunuz.

Bir konum seçin (iCloud Drive'unuz veya iPhone'unuzdaki bir klasör gibi) ve “Ekle” düğmesine dokunun.

Açmak için Dosyalar uygulamanızdaki zip dosyasına dokunun.

Zip dosyasının içeriğini görmek için “İçeriği Önizle” düğmesine dokunun.

Zip dosyasının içeriğini buradan görüntüleyebilirsiniz. Zip dosyası birden fazla dosya içeriyorsa, aralarında geçiş yapmak için sola ve sağa kaydırın.

Bir dosyayı zip arşivinden çıkarmak için, Paylaş düğmesine dokunun ve dosyalar uygulamanıza kaydetmek için “Dosyalara Kaydet” i seçin ya da bu uygulamaya hemen göndermek için bir uygulamaya dokunun.

Daha fazla özellik istiyorsanız – örneğin, iPhone'unuzda gerçekten zip dosyaları oluşturmak veya mevcut bir zip dosyasına dosya eklemek istiyorsanız – zip dosyalarıyla çalışmak için üçüncü taraf bir uygulamaya ihtiyacınız olacak.

İLGİLİ: Bir iPhone veya iPad'de Zip Dosyaları Nasıl Açılır