Birden Çok Sekmeyi iPhone'daki Safari'de Aynı Anda Nasıl Kapatma

Bir iPhone'da web'de gezinmek birkaç dakika öldürmek için harika bir yoldur ve hala en iyi mobil tarama deneyimi. Bir sürü açık sekme topladıysanız, istediğinizi kapatmanın kolay bir yolu var.

Aslında, iPhone'daki Safari'de sekmeleri kapatmanın birkaç farklı yolu var. Açık olan tüm sekmeleri kapatmak veya sadece birkaçını seçmek istiyorsanız, arkanıza kavuştuk. Eğer bizim gibiyseniz, şu anda açık olan sekmelerde sekmeleriniz var ve hepsini tek tek kaydırmak çılgınca bir şey. Neyse ki, Apple'daki insanlar aklımızı korumak için birkaç yol bulmuşlardı.

Aynı Anda Birkaç Benzer Sekme Nasıl Kapatılır

Belirli sekmeleri bir kerede kapatmak için, önce Safari'yi açın ve ardından Sekmeler düğmesine dokunun.

Ardından, açık sekmeler koleksiyonunuzun en üstüne gidin ve kapatmak istediğiniz sekmeleri arayın. Bir örnek, Twitter açık olan tüm sekmeler veya belki de Apple Store'daki tüm sekmeler olabilir.

Sekmeler seçildiğinde, “İptal” düğmesini basılı tutun. Yeni girdiğiniz aramayla eşleşen sekmeleri kapatma seçeneği sunulur. Ona dokun.

Seçili tüm sekmeleri kapattıktan sonra kalan sekmeleri açık bırakacaksınız.

Tüm Sekmeler Aynı Anda Nasıl Kapatılır?

Özellikle yoğun bir tarama oturumundan çıkıyorsanız, tüm açık sekmelerinizi kapatmanız gerekebilir. Bunu yapmak için, Safari'yi açın ve sekme düğmesini basılı tutun.

Size, "x", açtığınız sekmelerin sayısı olduğu "Tüm x Sekmelerini Kapat" etiketli seçenekler dahil olmak üzere bir seçenekler listesi gösterilecektir. Tüm sekmelerinizi kapatmak için düğmeye dokunun.

Ve bu kadar. Artık bir sonraki tarama oturumunuz için hazır, temiz bir sayfa var.