Birkaç Yılda Bir 160 $ 'lık AirPod'larınızı Değiştirmeniz Gerekecek

AirPods, Apple'ın en sevilen yeni ürünlerinden biridir. Ancak, onları her gün kullanacak kadar çok seviyorsanız, yeri doldurulamaz pillerin en fazla yalnızca birkaç yıl dayanmasını bekleyin.

İLGİLİ: En İyi Kablosuz Kulakiçi Kulaklıklar

AirPod'lar iki yıldan uzun bir süredir piyasada. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, AirPod'larla ilgili olarak pil ömrü sorunlarının gittikçe daha fazla şikayet ettiğini görüyoruz – çoğunlukla her gün saatlerce kullanmaya başlayan kullanıcılar. Bu kadar kullanımla, pil ömrü birkaç yıl içinde düşer. Ne yazık ki, bu sadece AirPod'larınızı çöpe atacağınız ve yeni bir çift alacağınız anlamına geliyor.

AirPod'larınızı atmanız aşırı gelebilir, ancak kulaklıktaki ve şarj kutusundaki piller değiştirilemez. AirPod'larınız artık önemli bir yük tutamazsa, gittikleri çöplere.

AirPods Onarılacak Şekilde Tasarlanmadı

Öncelikle, bu şeylerde sadece pilleri değiştirememenizin sebebi, AirPod'lerin ilk başta tamir edilmek üzere tasarlanmamış olmalarıdır. Ve hayır, bu Apple'ın onarımlarını zorlaştırdığı için değil. Aksine, AirPod'lar tamir edilmek üzere tasarlanmamıştır, periyod – eğer kırılırlarsa veya pil kullanılamaz duruma düşerse, onları dışarı atar ve yeni bir çift alırsınız. Afedersiniz.

Sadece iFixit'in bir çift AirPod'u parçalarına bir göz atın. Her şey birbirine yapışıyor ve pili, kulaklığı mahvetmeden bile çıkaramıyorsunuz. Aynı şarj durum için de geçerli. Blog'larında, iFixit “Sonuçta, kasadaki ve 'Pod'lardaki piller de dahil olmak üzere herhangi bir bileşene tam olarak imha edilmeksizin mümkün” diyor

iFixit

Apple, AirPod'lar için onarım hizmetleri sunuyor, ancak Apple'ın onları nasıl onardığını hayal edemiyoruz. Muhtemelen AirPod'ları yenileriyle değiştiriyorlar, çünkü Apple'ın “pil servisi” nin aslında bir kulaklıktaki pili değiştirmeyi içermesi mümkün değil. Bu mümkün değil.

Apple'ın her zamanki MO ile aynı şekilde, AirPod'larınızı garanti kapsamı dışında “onarma” maliyeti, yeni bir ürünle aynı maliyette (veya daha fazla). Öyleyse, eski bir AirPod çifti çifti atmazsanız bile, Apple onları “tamir” için aldığınızda onları sizin için atıyor. Ne kadar uygun.

En Büyük Endişe E-Atık

Tabii ki, birçok zor AirPod kullanıcısı kablosuz olarak sallanmaya devam etmek için her 2-3 yılda bir 160 dolar ödemeye devam edecektir. Tüketiciye maliyeti burada en büyük faktör değildir. Gereksiz e-atık.

AirPod'lar onarılamıyorsa, en azından geri dönüştürülebilir olmaları gerekir, ancak bu bile mümkün değildir. İşte size bir şey: geri dönüşümcülere AirPod'lardan elde edilen malzemelerden kazanabileceklerinden daha fazla paraya mal olacak. Başka bir deyişle, bileşenlerin çıkarılması işlemi çok zaman alıcı ve pahalı olacaktır.

Geri dönüşüm konusunda önemli şeyler yapmaya devam eden bir şirket için Apple, AirPod'ları ile standartlarını ölçüyor gibi görünmüyor.

Bu, Tüm Kablosuz Kulaklıklar ve Ötesi Hakkında

Burada Apple'ı dışarı çıkaramayız. Tüm AirPod rakiplerinin onarılamayacak veya geri dönüşümü olmayan bir ürün oluşturmaktan suçlu olduğundan eminiz. Ne de olsa, bileşenler küçülür ve daha sıkı bir şekilde ambalajlanırlarsa, onları onarmak ve etkin şekilde geri dönüştürmek zorlaşır. Ve bir çift AirPod'un içini gördükten sonra, tamir edilemez veya geri dönüştürülemeyeceklerine şaşırdığımızı söyleyemeyiz.

Bu da sadece küçük kablosuz kulaklıkları etkilemez. Bireysel parçaları yeterince verimli şekilde çıkaramayacağınız ya da tüm cihazı tahrip edemediğiniz noktaya kadar çok sayıda bileşeni bir araya getiren herhangi bir gadget için bir sorun.

Neyse ki, telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar gibi cihazlar AirPod'lar kadar kötü değil. En azından çoğu elektronikte ölen ilk şeyler olan, bataryalar dahil, her bir bileşenin çoğunu değiştirebilirsiniz. Ancak gittikçe daha fazla cihaz tek kullanımlık hale geliyor. Bu sadece çöplükler için kötü değil aynı zamanda cüzdanınıza gereksiz bir yük getirmektedir.