Bitcoin Kolay Yolu Nasıl Alınır?

Yüksel ya da düştüğünde, insanlar Bitcoin hakkında konuşmayı bırakamazlar. Açık olalım: Bitcoin'i satın almanızı önermiyoruz. Ama, eğer kalbin üzerine oturursan, işte, nasıl yapılacağı kolayca – dolandırılmadan.

Uyarı: Sorumlu Olun

İLGİLİ BİLİNEN HUSUSLAR : Bitcoin Para Değildir, Bu (Güvenli Olmayan) Bir Yatırımdır

Bizim düşüncemize göre, Bitcoin (BTC olarak da bilinir) üzerinde spekülasyon yapmak temel olarak kumarla aynı şeydir. İnsanların gerçek dünyada kullandıkları bir para birimi değil. Yukarı veya aşağı gidebilecek güvensiz bir yatırım. Bir kripto para birimi gelecekte dünyayı ele geçirse bile, seçimin kripto para biriminin Bitcoin olacağına dair bir garanti yoktur.

Elbette, paranla yaptığınız şey kendi kararınızdır. Ve eğer Bitcoin satın almak istiyorsanız, başlamak için size en iyi, en kolay yolu göstermek için buradayız.

Eğer Bitcoin ya da başka bir kripto para birimine yatırım yapmak istiyorsanız, bunu kaybetmeyi göze alabildiğinizden emin olun. Yatırımınızın asla ödemeyeceğini ve tüm paranızı kaybedebileceğinizi bilmek için gidin. Riskli bir varlık.

Sadece Bitcoin'in tarihsel değerine bakın. Geri mi dönecek yoksa kaymaya devam edecek mi? Emin olduğunu söyleyenler sana yalan söylüyor, çünkü kimse geleceği göremiyor.

Kapalı Olmadan Bitcoin Nasıl Alınır

İLGİLİ: Bitcoin Nedir ve Nasıl Çalışır?

Bitcoin veya başka bir dijital para satın almaya başlamak istiyorsanız Coinbase kullanmanızı öneririz. Coinbase, San Francisco'da bulunan bir dijital döviz kuru web sitesidir. Bu kullanıcı dostu ve ABD merkezli bir şirkettir. Bu, bazen internette reklamını gördüğünüz bazı geceleyen Bitcoin satıcılarından daha güvenilir bir şirket. ABD merkezli olmasına rağmen, Coinbase birçok farklı ülkeden insanların Bitcoin satın almasına ve satmasına izin veriyor.

Coinbase, Bitcoin satın almanızı ve satmanızı sağlar ve ayrıca satın aldığınız Bitcoin'i tutan dijital bir cüzdan sağlar. İsterseniz Coinbase'den satın aldığınız Bitcoin'leri istediğiniz zaman kendi özel cüzdanınıza aktarabilirsiniz. Ancak, varsayılan olarak, Coinbase'de satın aldığınız Bitcoin, Coinbase web sitesinde veya Coinbase uygulamasında basit bir şekilde görüntüleyebileceğiniz Coinbase hesabınıza bağlı bir cüzdanda saklanır.

Başlamak için bilgisayarınızda Coinbase web sitesine gidin veya iPhone veya Android için Coinbase uygulamasını indirin. “Kaydol” düğmesine tıklamanız ve bir hesap oluşturmanız gerekecek. Hesap oluşturma işlemi sırasında adınız, doğum tarihiniz, adresiniz, mesleğiniz, işvereniniz ve sosyal güvenlik numaranızın haneleri için son numara istenecektir. Bu, ABD'deki “Müşterinizi Tanın” yasalarının sonucudur.

Bitcoin'in güncel ve tarihi fiyatını gösteren BitBin Cash, Ethereum ve Litecoin gibi alt kodları gösteren Coinbase panosunda sonuçlanacaksınız.

İLGİLİ: Altcoins Nedir ve Neden Vardır?

Bitcoin satın almak için, kontrol paneli sayfasının üst kısmındaki “Satın Al / Sat” sekmesini tıklayın. IPhone veya Android için Coinbase uygulamasında, bunun yerine Hesaplar> BTC Cüzdan> Satın Al'a gidin.

Bitcoin'i satın almak için bir ödeme yöntemi eklemeniz gerekiyor. Coinbase artık kredi kartlarını desteklemiyor, dolayısıyla bunları kullanamazsınız. Bununla birlikte, küçük ve anında satın alımlar için banka hesabınıza bağlı bir banka kartı kullanabilirsiniz. Başlangıçta, Coinbase, bir banka kartı ile haftada 300 dolara kadar Bitcoin satın almamızı sağladı. Bununla birlikte, Coinbase'in banka kartı alımları için bir ücret talep ettiğini unutmayın.

ACH yoluyla para aktarmak için bir banka hesabı da ekleyebilirsiniz. Bu birkaç gün sürer, ancak daha fazla parayı Coinbase'e aktarabileceksiniz. Bitcoin'ınızı satmak ve parayı Coinbase'den aktarmak istediğinizde bir banka hesabı eklemeniz gerekecek. Başlangıçta, Coinbase bir banka hesabıyla haftada 7500 $ 'a kadar Bitcoin satın almamızı sağladı. CoinBase, bağlantılı bir banka hesabından ACH transferi yoluyla yapılan alışverişler için herhangi bir ücret talep etmez.

Coinbase ayrıca banka havalelerini de destekliyor. Bunlar büyük miktarda parayı doğrudan Coinbase hesabınıza aktarmanızı sağlar.

Bir ödeme yöntemi eklediğinizde, bir fotoğraflı kimliğin bir kopyasını sürücü ehliyeti olarak yüklemeniz istenebilir. Coinbase bunu PC'nizin kamerası veya telefonunuzun kamerasıyla yapmanızı sağlar. Yine bu, finansal kurumların müşterilerinin kimliklerini takip etmelerini talep eden ABD'nin “Müşterinizi Tanıyor” yasalarının bir parçasıdır. Bu bilgi, örneğin para aklayıcılarından sonra gitmek için kullanılır. Kimlik doğrulamamız neredeyse anında oldu.

Bir ödeme yöntemi eklediğinizde, herhangi bir ödeme yöntemini kullanarak cryptocurrency'yi satın almak için Satın Al / Sat sekmesini kullanabilirsiniz. Arayüz bir cep telefonunda benzer görünüyor.

Bitcoin'i satın almak için Bitcoin'u seçin, kullanmak istediğiniz ödeme yöntemini seçin, Bitcoin'de harcamak istediğiniz dolar (veya diğer para birimi) miktarını girin ve sayfanın altındaki “Satın Al” düğmesine tıklayın.

Arayüz akıllı telefon uygulamasında biraz farklı görünüyor, ancak süreç aynı.

Borç kartı satın alma ücreti gibi satın alabileceğiniz tüm ücretler ve satın aldığınız Bitcoin miktarı gibi işlemlerin ayrıntılı bir özetini gösterdiniz. “Satın Almayı Onayla” yı tıklayın ve işlem devam edecek.

100 $ 'lık işlemimiz sadece bir ya da iki için bekliyordu ve bankamız bile bizimle iletişime geçmedi. Eğer bankanız daha gıcırdaysa veya daha büyük bir işlem yaparsanız, bankanızın sahtecilik önleme departmanı, işlemin gerçekleşmesine izin vermeden önce işlemi onaylamak için sizinle iletişime geçebilir.

Bitcoin'iniz ana Coinbase gösterge panosundaki "Portföyünüz" bölümünde veya akıllı telefon uygulamasındaki "Hesaplar" altında gösterilir.

Bitcoin'inizi gelecekte satmak istiyorsanız, tekrar Satın Al / Sat sekmesine geçin ve ardından Bitcoin'unuzu USD için satmak ve bağlı bir banka hesabına aktarmak için arayüzü kullanın. Akıllı telefon uygulamasında, bunun yerine Hesaplar> BTC Cüzdan> Satış bölümüne gidin.

Coinbase Hesabınızın Güvenliği Nasıl Artırılır?

Coinbase'e kaydolduğunuzda ve bir telefon numarası verdiğinizde, bu telefon numarası iki adımlı bir kimlik doğrulama yöntemi olarak kullanılır. Coinbase, oturum açmaya çalıştığınızda doğrulama kodlarını telefon numaranıza gönderir. Ancak, SMS en güvenli iki faktörlü kimlik doğrulama sistemi değildir.

Bunun yerine, Authy gibi bir uygulamayı kullanarak iki adımlı kimlik doğrulamayı etkinleştirebilirsiniz. Uygulama tabanlı iki adımlı kimlik doğrulamaya başlamak için, Coinbase kontrol paneli web sayfasının üst kısmındaki adınızı tıklayın ve Ayarlar> Güvenlik> Kimlik Doğrulamayı Etkinleştir'i seçin.

Image Credit: Wit Olszewski / Shutterstock.com.