Bixby Düğmesi (Köklendirme olmadan) nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S8, S9 ve Note 8 telefonlarının hepsi Samsung'un dijital asistanı Bixby'yi çağırmak için bir düğmeye sahip. Bixby'yi kullanmazsanız, daha kullanışlı bir şey yapmak için bu düğmeyi yeniden programlayabilirsiniz.

Bu hile Galaxy S8, S8 +, S9, S9 + ve Not 8 de dahil olmak üzere bir Bixby düğmesine sahip tüm Galaxy telefonlarında çalışır. Bunu yapmak için bxActions adlı bir uygulama kullanıyor olacağız, bu yüzden devam edin ve Play Store ve bu şeyi yapalım.

İLGİLİ: Samsung'un Bixby Sucks. İşte nasıl kapatılır.

BxActions nedir ve nasıl çalışır?

İlk önce ilk şeyler – Başlamadan önce Bixby uygulamasının kurulduğundan emin olmanız gerekir. Eğer hiç kullanmadıysanız, en azından kurulum sürecini hızlı bir şekilde geçirmenin zamanı geldi. Ayrıca, bunun çalışması için Bixby'yi etkinleştirmeniz gerekiyor. Yani berbat olsa bile, kapatmayın.

BxActions, Bixby'nin lansmanını izlemesi, ardından eylemi hızlı bir şekilde ele geçirmesi ve bunun yerine özel komutunuzu başlatmasıdır. Yani, düğmeyi gerçekten hatırlatmıyor — sadece Bixby'yi öldürmek ve çok hızlı bir şekilde başka bir eylem başlatmak.

Ayrıca, uygulamadaki temel işlevlerin ücretsiz olduğu, ancak daha gelişmiş özelliklerin bir kısmının Pro sürüm için ayrıldığı kapıdan hemen çıkmaya değer. Bu, eğer işe yararsanız 2.99 $ 'a geri kalacağınız anlamına gelir; bu, uygulamanın faydalı olduğunu düşündüğünüzde, paraya değdiğini düşündüğümüz bir şeydir.

BxActions'ı Kurma ve Kullanma

Uygulamanın etine ve patatesine girmeden önce, önce birkaç izin vermeniz gerekir. Taktıktan sonra, ateşleyin ve ilk ekranda “İleri” düğmesine basın. Oradan, ne yapacağınız konusunda size yol gösterecek.

İlk olarak, Kullanım Erişimine ihtiyaç var. “Ön Plan Uygula” düğmesine dokunun. Bu sizi doğrudan “bxActions” ayarına dokunmanız gereken Kullanım Veri Erişimi ekranına götürür. Ardından, "Kullanım İzlemeye İzin Ver" seçeneğinin etkinleştirilmesi gerekir. Bu, Bixby'nin başlatması için bxActions'a izin vermesidir, böylece onu ele geçirebilir ve bunun yerine istediğiniz komutu çalıştırabilir.

İkincisi, Bixby düğmesine basmak için izin alması gerekiyor. Daha sonra Erişilebilirlik menüsüne yönlendiren “Düğme Olaylarını Al” seçeneğine dokunun. Aşağıya doğru kaydırın ve Servis bölümündeki bxActions girişlerini arayın.

Burada iki seçenek olduğunu göreceksiniz: “bxAction – Bixby Button” ve “bxActions – Volume Buttons.” Bu uygulama sadece Bixby tuşunu programlamakla sınırlı değil – aynı zamanda Ses tuşlarıyla daha fazlasını yapmanıza da olanak sağlıyor. Kontrol etmek istediğiniz bir şey olduğunu düşünüyorsanız, devam edin ve her iki seçeneği de etkinleştirin. Aksi takdirde, Bixby Button iznini etkinleştirmeniz yeterlidir.

Gerekli izinlerin her ikisi de etkinken, “Tamam” düğmesine dokunun.

Şimdi içeridesiniz ve bu Bixby düğmesini çalışmaya başlamak için zamanı. Bu uygulama çok şey yapabilir, bu yüzden yapmak isteyeceğiniz ilk şey, düğmeniz için (veya ses tuşlarını da programlıyorsanız düğmeler) eylemi ayarlamaktır. Gitmek için “Eylemler” girişine dokunun.

Bir sonraki menü basit bir işlemdir: eylemi ayarlamak istediğiniz düğmeyi seçin. Burada öncelikle Bixby düğmesine odaklanacağız, ancak ses düğmeleriyle de kolayca takip edebilmelisiniz.

Bixby düğmesi için varsayılan işlem Google Asistan'ı başlatmaktır. Ama bununla sınırlı değilsin. Düğme Görev Yöneticisi veya diğer sistem menülerini başlatma, tüm bildirimleri kapatma, çeşitli medya ile ilgili görevleri gerçekleştirme, son uygulamayı açma, el fenerini açma, ekran görüntüsü alma (Pro) gibi bir çok şeyi burada yapabilirsiniz. Bir tasker görevini (Pro) ve çok daha fazlasını başlatın.

İstediğiniz eylemi seçtikten sonra, ana bxActions menüsüne dönmek için geri düğmesine birkaç kez dokunun ve ardından üstteki “App” seçeneğine dokunun. Bu, düğme ele geçirilmesini mümkün kılar.

Devam edin ve bunu denemek için düğmeye bir kez basın. Havalı, değil mi?

Gelişmiş Ayarlar ve İşlevsellik

Gerçekten sorun yaşamaya devam ediyorsanız, bxActions uygulamasından bazı gelişmiş işlevleri sıkıştırabilirsiniz, ancak ellerinizi biraz kirletmeniz gerekir. Ayrıca, tüm gelişmiş özellikler Pro sürümünün bir parçasıdır, bu yüzden uygulamayı satın almayı planlamıyorsanız, bunlardan herhangi birini yapmaktan çekinmeyin. Ancak, çok fazla işlevsellik katıyor.

Bu aslında bir çift ADB komutunu gerektiriyor, ancak bxActions geliştiricisi tüm tahminde bulunmuştu. Uygulamayla birlikte gelen basit bir yürütülebilir dosya yazdı ve Windows PC'ye bağladığınızda basit bir çift tıklama ile gerekli komutları çalıştırmanızı sağladı. Bu iyi gözüküyor.

Not : Eğer bir Linux veya Mac kullanıcısıysanız, gerekli ADB komutlarının manuel olarak nasıl yürütüleceğine dair talimatlar uygulamaya dahil edilir.

Devam edin, telefonunuzu PC'nize bağlayın ve ardından dosyayı Dosya Gezgini'nde açın.

Cihaz klasöründe “bxActions” klasörünü açın.

İçinde “Control Mode.exe'yi Etkinleştir” adlı tek bir Windows çalıştırılabilir dosyası var. O kötü çocuğu çift tıklatıp sihrin gerçekleşmesini sağlayın. (Bu gerçekten sihir değil, sadece birkaç komut).

Tamamlandığında, komut penceresi bittiğini bilmenizi sağlar ve telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekebilir. Devam et ve herhangi bir sorundan kaçınmak için bunu yap.

Telefonunuz yedeklenip çalışıyorken, bxActions> Düğmelerine geri atlayın. Şimdi bu menüde birkaç yeni giriş görmelisiniz: “Verilen İzinler” (bu, komutların doğru şekilde çalıştığını onaylar) ve “Lütfen Bixby Düğmesini Devre Dışı Bırak.” Evet – şimdi düğmeyi öldürmeniz gerekir. Ne vahşi bir yolculuk.

Bunu yapmak için Bixby Home'u açın, küçük dişli simgesine dokunun ve düğmeyi kapalı konumuna getirin. Sorunlarınız varsa, daha derin talimatlarımız var.

Düğme devre dışıyken, bxActions> Düğmelerine geri dönün. Artık her şey mavi olmalı! Bixby Düğme eylemini şimdi yeniden etkinleştirmeniz gerekebilir.

Eylemler sayfasına geri dönün, Peek İşlemleri, Uzun Basın Süresi ve Çift Basış Zamanı için yeni seçeneklerin olması gerekir. Bunların hepsi, daha önce etkinleştirdiğiniz gelişmiş özelliklerle ilgilidir.

Sadece bu da değil, Çift Basma, Uzun Basma, Çift Basma ve Bekletme için Bixby Düğme Eylemi ve daha fazlası için yeni eylemler de mevcut olmalıdır.

Artık Bixby Düğmesine birden fazla eylem atayabilirsiniz, bu yüzden zehirinizi seçin. Bir zamanlar çoğunlukla işe yaramaz bir düğme olan bir çok işlevsellik.