Bixby Yahoo ve AOL İçeriğini Önceliklendirecek

Verizon hem Yahoo'ya hem de AOL'a sahiptir ve insanların bu siteleri kullanmasını ister. Samsung biraz para istiyor.

Doğal olarak Verizon, Samsung'a Samsung Galaxy S9 / S9 + cep telefonlarında çeşitli uygulamaları bir araya getiriyor: Yahoo Sports, Yahoo Finance, Go90 ve Oath Newsroom. Muhtemelen bu uygulamaları istemiyorsunuz, ancak Verizon'dan bir Samsung telefonu satın alırsanız bir seçeneğiniz yoktur.

İLGİLİ: Samsung'un Bixby Sucks. İşte nasıl kapatılır.

Bu entegrasyonun daha da ileri gittiğini ortaya koyuyor: Samsung'un kimsenin istemediği sanal asistanı Bixby, Yahoo ve AOL içeriklerini aynı anlaşmanın parçası olarak öne çıkaracak. İşte Gysisodo için yazan AJ Dellinger:

Anlaşmanın bir parçası olarak, Oath, Samsung'un birinci taraf sanal asistanı Bixby için “prömiyeri içerik ortağı” olacak. Bu, telefonunuzda istemediğiniz bir şey gibi görünmüyorsa, Samsung ve Oath, reklamverenlerin, gerçek içerik olarak gizlenen "yerel reklamları" yerleştirmelerine de olanak tanır. Şirketler, gelirleri anlaşmadan ayırarak, kaydırma yaparken bir reklama yanlışlıkla her dokunduğunuzda biraz nakit çekecek.

Telefonun yan tarafındaki düğmeyi devre dışı bırakmak da dahil olmak üzere Bixby cihazını nasıl tamamen kapatacağınız aşağıda açıklanmıştır.