Biyometrik Seçenekler ve Şifreleme ile iPhone'da WhatsApp Güvenliğini Artırma

WhatsApp, uçtan uca şifreleme kullanımıyla güvenli bir mesajlaşma platformu olarak kendisine bir isim yaptı. Facebook'a ait olmasına rağmen, yeni bir güvenlik açıklamasının ardından, Touch ID ve Face ID için de destek sağladı.

Güvenlik, hepimizin arttırmaya istekli olması gereken bir şeydir ve gevşek dudaklar gemileri batırırken, zayıf anlık mesajlaşma güvenliği daha da kötü olabilir. WhatsApp mesajlarınızın yanlış ellere geçmesini istemiyorsanız, mesajlarınızın olabildiğince güvenli olduğundan emin olmanızı sağlar.

WhatsApp, mesajlarınızı gizlemek isteyebilecek herkesten uzak tutmak söz konusu olduğunda, söz konusu mesajları kilitlemenin bir yolu olarak yukarıda belirtilen uçtan uca şifreleme ile biyometrik güvenlik ile birleştirilen iki güvenlik kaynağına sahiptir.

WhatsApp Sohbetlerinin Şifreli Olduğunu Doğrulama

Tüm yeni WhatsApp sohbetleri, standart olarak uçtan uca şifreleme ile otomatik olarak kurulur, ancak% 100 emin olmak istiyorsanız bir sohbetin şifreli olduğunu onaylayabilirsiniz. Şifreleme etkinken, ne WhatsApp ne de üçüncü taraflar mesajlarınızı okuyamaz, bu nedenle gizliliğinizden endişe duyuyorsanız işe yarayacağından emin olmanız gerekir.

Bir sohbeti kontrol etmek için WhatsApp'ı açın ve söz konusu sohbeti seçin. Ardından, ekranın üstündeki sohbet adına dokunun.

Bir sonraki ekran sohbete ilişkin tüm seçeneklerin bulunduğu yerdir. Aşağı kaydırın ve “Şifreleme” başlıklı satırı arayın. Burada, sohbetin şifreli olduğunu doğrularsınız. Daha fazla bilgi görmek için çizgiye dokunabilirsiniz.

Yüz Kimliği veya Dokunma Kimliği Nasıl Etkinleştirilir

Biyometrik güvenliği, Face ID veya Touch ID ile kullanmakta olduğunuz cihaza bağlı olarak, WhatsApp'ı açın ve Ayarlar'a dokunun.

Ardından, "Hesap" seçeneğine dokunun.

Hesap ekranı açıldığında, “Gizlilik” e dokunun.

Gizlilik menüsünde, ekranın altında yeni bir seçenek göreceksiniz. İlerlemek için “Ekran Kilidi” düğmesine dokunun.

Son olarak, Yüz Kimliği veya Dokunmatik Kimlik seçeneğini “Açık” konumuna getirin.

Ve hepsi bu kadar. Artık mesajlarınız uçtan uca şifrelenecek ve biyometrik doğrulama ile korunacaktır.